Jak oszczędzać na rozmowach telefonicznych?

Rachunki za telefon potrafią pochłonąć sporą sumę pieniędzy. Sama pamiętam, kiedy miesięcznie wydawałam około 100 zł na ten cel. Na szczęście to się zmieniło i teraz moje wydatki na telefon wynoszą średnio do 20 zł miesięcznie. Oto kilka porad jak drastycznie zmniejszyć koszty korzystania z telefonu.

1

Pozbądź się telefonu stacjonarnego.
Jeżeli każdy z członków rodziny posiada telefon komórkowy, to warto zadać sobie pytanie, czy telefon stacjonarny jest nam niezbędny. Wydatki rzędu od 50 zł miesięcznie na coś, co w dzisiejszych czasach jest wydaje się być raczej zabytkiem, nie są racjonalne z finansowego punktu widzenia.


2

Pozbądź się abonamentu, przejdź na kartę.
Po pozbyciu się płacenia abonamentu za telefon stacjonarny, warto rozważyć również likwidację abonamentu jako formy płatności za telefon komórkowy i przejście na kartę, czyli tzw. pre-paid.
Największą zaletą takiego rozwiązania jest jego elastyczność - nie musimy konsekwentnie miesiąc w miesiąc płacić za telefon, co szczególnie może być istotne w czasie chwilowych problemów finansowych. Poza tym umowa na abonament jest zwykle na dłuższy okres, od 12 do 36 miesięcy, a z telefonu na kartę możemy zrezygnować w każdej chwili.
Jeśli już zdecydujesz się na rezygnację z abonamentu, warto przejrzeć cenniki operatorów i podjąć decyzję odpowiednią do naszych wymagań. Porównanie taryf można znaleźć pod tym adresem: http://www.telix.pl/images/promocje/prepaid.html


3

Korzystaj z promocji.
Warto od czasu do czasu rozglądać się za promocjami u operatorów. Np. w Play Fresh po wpisaniu odpowiedniego kodu i doładowaniu kwotą minimum 30 zł możemy rozmawiać ze wszystkimi numerami z Play za darmo do końca miesiąca kalendarzowego. Oczywiście, u innych operatorów także nie brakuje promocji, więc jest w czym wybierać.


4

Rób doładowania przez internet.
Robiąc doładowania przez internet, zaoszczędzimy przede wszystkim czas, ale nie tylko. Np. po doładowaniu na stronie internetowej operatora Play dostaniemy 10% ekstra wartości doładowania. Na stronie www.blue.pl za każde doładowanie dostaniemy 3-5% wartości doładowania, które możemy przeznaczyć na kolejne doładowanie, albo po uzbieraniu określonej kwoty przelać ją na własne konto bankowe.


5

Nie płać nic!
Jak? Wystarczy przestawić się na Skype, korzystać z bramek internetowych i ze strony www.wygadaj.pl. Ta ostatnia pozwala na rozmowy ze stacjonarnego na stacjonarny, stacjonarnego na komórkowy, komórkowego na stacjonarny bez żadnych opłat pod warunkiem oglądania w tym czasie reklam na tejże stronie internetowej.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.06.2010

Komentarze

Dobra porada.
Warto też dodać, że lepiej jest rozmawiać na stojąco niż siedząc, ponieważ od razu przechodzimy do konkretów, bez zbędnego rozgadywania się, a to dobry sposób na zyskanie więcej czasu niezależnie czy rozmawiamy z kimś przez tel. czy osobiście, a rozmowa staje się jasna i konkretna.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-29 10:11:33

Dziękuje za szczególnie przydatną poradę! Zwłaszcza za uświadomienie mi istnienia takich stron jak www.wygadaj.pl. Pozdrawiam :)

Ostatnio zmieniony: 2011-07-28 16:54:53

''Zrezygnuj z abonamentu'' to dobre wyjście. Ja za komórkę płacę 20 PLN miesięcznie, tylko czasami muszę doładować jeszcze małą sumę dodatkowo.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-30 16:30:13Ostatnio zmieniony: 2010-09-26 23:23:03

Ciekawa porada i bardzo pomocne komentarze

Ostatnio zmieniony: 2010-09-26 23:21:31

można też skorzystać ze strony zajfon.pl - działa podobnie jak wygadaj, ale nie trzeba mieć telefonu pod ręką bo dzwoni się prosto z komputera na tel. kom. albo stacjonarny. I smsy można wysyłać. Można zaoszczędzić? Można :)
Ogólnie dobre porady ale mam swoje uwagi:
Krok 1 - nie do końca mogę się zgodzić, bo np korzystając z neostrady czy netii taniej wychodzi płacić najtańszy abonament (niecałe 27zł) i nie dzwonić ze stacjonarnego, niż płacić za utrzymanie linii telefonicznej (chyba 35zł).
Krok 4 - na allegro możemy kupić doładowania nawet z ponad 10% zniżką.