Jak oszczędzać na drukowaniu?

Od paru lat drukarka w domu jest tak popularnym urządzeniem jak mikrofalówka czy płaski telewizor. Wiem to po sobie - od około 2 lat jest w ciągłym użyciu, codziennie coś drukuję. Stąd też przyszły mi pomysły na oszczędności i teraz mam okazję się nimi z wami podzielić:

  • drukarka
1

Dla mniej ważnych dokumentów używaj "trybu szybkiego drukowania". Czasami jego nazwa to: "szkic". Pozwala on na nieco mniej dokładne drukowanie, ale zarazem na dużo mniejsze zużycie atramentu / tonera.


2

Drukuj dwustronnie - oszczędzisz dwukrotnie na papierze. Jeżeli nie możesz drukować dwustronnie (ważne dokumenty), używaj potem drugiej strony na notatki.


3

Nabijanie tonerów zamiast kupowania nowych - nabicie tonera może kosztować nawet do 10 razy mniej od zakupu nowego.


4

Gdy nie używasz drukarki - wyłącz ją z trybu STAND-BY. Nie ma potrzeby, aby energia się marnowała. Zwłaszcza będzie to przydatne, jeżeli wyjeżdżasz np. na tygodniowe wakacje.


5

Proponuję też posiadać kilka gatunków papieru. Dla pism urzędowych, używać tych twardszych i bielszych, a dla drukowania mało istotnych rzeczy, tej bardziej miękki.


6

Drukuj tylko najważniejsze zdjęcia - Nie uważasz, że przechowywanie zdjęć w wersji elektronicznej jest wygodniejsze? A jaka oszczędność (zwłaszcza tuszu)!


7

Jeżeli np. drukujesz książkę, polecam zmniejszyć do minimum marginesy i wcięcia górne i dolne, zmniejszyć czcionkę do 10-11, oraz ustawić szerokość interlinii na 1,15. U mnie takie ustawienia zmniejszyło objętość książki o 39% (ze 157 stron na 97!)


8

Ciesz się z oszczędności!


9

Uwagi i spostrzeżenia

  • Przy zastosowaniu wszystkiego - oszczędność do 70%!


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.07.2010

Komentarze

poczytaj troche o odpalaniu drukarki na zimno...
wiekszosc drukarek po wcisnieciu guzika ON wyrownuje sobie pojemniki [czyt. czysci, wypluwa tusz w pampers!] co oczywiscie wplywa znaczaco na zuzycie... mysle ze bliskie zeru zuzycie pradu w trybie 'stand-by' ma sie nijak do zuzycia tuszu - jesli ktos stosunkowo czesto drukuje ;)

Ostatnio zmieniony: 2011-02-15 00:16:24