Jak zwalczyć pchły u psa?

Pchły to ogromny problem nie tylko dla psów, ale również dla nas-właścicieli. Pasożyty te spędzają bowiem na swojej ofierze nie więcej niż dwie godziny w ciągu doby. Resztę czasu wykorzystują na składanie jaj w zacisznych kątach naszych mieszkań. Jeżeli twój pupil złapie pchły nie trać czasu! Trzeba je zwalczyć szybko i skutecznie, ponieważ w przedziwnym wypadku sytuacja może się wymknąć spod kontroli.

1

Działaj na dwóch frontach

Działaj na dwóch frontach

Jeżeli ograniczymy się tylko do odpchlenia psa to nie rozwiąże problemu. Po kilku godzinach od przeprowadzenia tego zabiegu pchły pochowane we wszelkich zakamarkach domu wrócą na naszego pupila. Trzeba więc, równolegle do odpchlenia psa, przeprowadzić ten zabieg w całym mieszkaniu.


2

Bądź ostrożny z chemią

Środki owadobójcze to bardzo silne środki chemiczne, więc należy się z nimi obchodzić bardzo ostrożnie. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcją dołączoną do takiego środka i przestrzegaj wszystkich zalecanych form ostrożności. I jeszcze jedna ważna zasada: nie używaj dwóch środków naraz, chyba, że zalecił Ci to weterynarz! Środki chemiczne mogą bowiem w reakcji ze sobą stworzyć truciznę.


3

Regularnie odkurzaj mieszkanie

Pchły najlepiej czują się w ciemnych, zakurzonych zakamarkach. Regularne odkurzanie jest więc konieczne, aby się ich skutecznie pozbyć. Miejsca, w których pies przebywa szczególnie często odkurzaj nawet codziennie.
Do worka odkurzacza włóż kawałek obroży przeciwpchelnej. To powinno rozprawić się z owadami, które zostaną wciągnięte wraz z kurzem.


4

Wspomagaj się domowymi sposobami

Domowe sposoby może nie działają tak szybko i skutecznie jak silne środki owadobójcze, ale są za to ekologiczne i nietoksyczne, więc możesz się nimi wspomagać każdego dnia. Mowa tutaj o trzech roślinach: paproci, róży i mięcie. Możesz na przykład zaparzyć miętę i spryskać tym naparem mieszkanie. A jeżeli boisz się, że pchły pogryzą Cię w nocy, włóż do łóżka płatki róż albo gałązkę paproci.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.07.2014

Komentarze