Jak zrobić, by kot nie znaczył terenu w mieszkaniu?

Ludzie coraz częściej mówią o problemie z kotami płci męskiej, które wchodząc w życie dorosłe zaczynają obsikiwać kąty mieszkania. Nie zapominajmy, że koty to bardzo czyste zwierzaki, większość czasu kiedy nie śpią spędzają na czyszczeniu futerka. Załatwiają się w miejscach, gdzie mogą zakopać swoje ekstrementy, tj na piasku. Jednak zdarza się, iż kot przestanie korzystać z kuwety.

1

Pierwszy powód to ilość kotów w domu. Jeżeli mamy 2 koty to któremuś z nich może nie odpowiadać zapach innego kota w tejże kuwecie. W takiej sytuacji najlepszym wyjściem będzie ustawienie drugiej kuwety, najlepiej w drugiej części mieszkania lub pokoju.


2

Drugim powodem mogą być problemy zdrowotne naszego pupila. Częstym schorzeniem są choroby dróg moczowych. Kot cierpi wtedy i miejsce wydalania kojarzy mu się z tym bólem. W celu potwierdzenia lub odrzucenia swoich przypuszczeń należy odwiedzić weterynarza.


3

Kolejnym aspektem działającym negatywnie na kota jest bliskie sąsiedztwo misek z jedzeniem i kuwet. Koty jak i ludzie nie lubią jeść w miejscach, gdzie unosi się nieprzyjemna woń.


4

Inne powody takiego zachowania kota może być położenie kuwety w miejscu, w którym powietrze stoi, zalega. Dobrze jest więc lokalizować miejsce na kuwety w pobliżu balkonu lub okna. Ważne jest też częste zmienianie piasku. Niekiedy zdarza się, że kotu nie odpowiada zapach ziarenek piasku. W ostateczności jeżeli kot nie był kastrowany należy to właśnie teraz uczynić.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 12.08.2011

Komentarze

Problemy zdrowotne to jedna z przyczyn sikania poza kuwetę. Pozostaje też sprawa opieki zwierzęcia. Niewłaściwe opiekowanie się nim rodzi stres i bunt, który zaczyna być uciążliwy dla nas. Brak zrozumienia i traktowanie kota przedmiotowo staje się dużym problemem właścicieli. Inne jeszcze informacje informacje mam na nowym blogu www.kocieharce.blogspot.com Zapraszam i pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2011-10-24 22:58:50