Jak zmienić negatywne zdanie o kotach?

Zaraz po psach, jako pupile zajmują miejsce koty, może wyprzedziłyby swoich rywali, gdyby nie negatywne opinie o nich i niepotwierdzone przesądy. Koty są zupełnie inne niż psy. Chociaż mają cztery łapy, to charakter ich różni się diametralnie od psów. Pomimo, że zyskują coraz to większą popularność wśród ludzi, to istnieje błędnie, zakodowane przekonanie, że koty są fałszywe, skąd taka opinia?

1

Udowodniono, że koty nie lubią, kiedy bezpośrednio my, ludzie patrzymy im oczy. Wówczas one unikają naszego wzroku i pragną być niewidoczne. Koty kochają na swoich warunkach i musimy o tym wiedzieć, a do tego taki stan rzeczy zaakceptować. Kochają ciepło, które bije od opiekuna. Miejsca, w których koty chętnie przebywają to łóżko i wszędzie tam, gdzie mogą pozwolić sobie na drzemkę w ciągu dnia.


2

My, ludzie dla kociej społeczności jesteśmy postrzegani przez nich, jako członek rodziny, który zasługuje na zaufanie z ich strony. Nawet wepchanie się na kolana przed komputer jest sposobem na okazanie opiekunowi, jak bardzo jest on ważny w kocim życiu. Naturalne zachowanie kotów jest ugniatanie łapkami na przykład miejsca na kolanach. W taki właśnie sposób okazują, że jest im dobrze i czują się bezpiecznie prawie, jak przy swojej mamie. Najwyższy stopień zaufania okazywany jest przez koty, gdy niespodziewanie przynoszą w pyszczku zdechłą mysz albo, dopiero, co upolowaną. Ta czynność należy do mocno skrywanych i tylko zaufani członkowie stada są w nią wtajemniczani.


3

U ludzi wykształcił się taki pogląd, że koty są fałszywe. Nieprawda, dzieje się tak, dlatego, że koty nie lubią tłumów i najprawdopodobniej, gdy będzie masa miłośników kotów, a wśród nich ktoś, kto kotów nie darzy sympatią, to koty przyjdą właśnie do niego. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, bo nie szuka on kontaktu wzrokowego z nimi, natomiast zwolennicy przeciwnie.


4

Koty nie uznają przywiązania do ludzi tylko do miejsca, w którym przebywają. Teoria też bardzo błędna i krzywdząca koty. Chyba nie ma bardziej uczuciowego zwierzaka, jakim jest kot, nawet pies jemu w tej kwestii nie dorównuje. Takie przekonanie jest bolesne dla kota, gdyż wiele z nich zostaje porzuconych. W rezultacie robią się dzikie, strachliwe, a w najgorszym przypadku trafiają do uśpienia. Ludzie pozostawiają je samopas, bo twierdzą, że w nowych warunkach koty nie będą szczęśliwe. Koty kochają niezmiennie taką samą miłością, czy to jest w starym miejscu, czy już w nowym. Do zaadoptowania się w nowym otoczeniu muszą mieć trochę czasu.


5

Ponieważ panuje przekonanie, że koty chodzą własnymi drogami, to również same też potrafią o siebie się zatroszczyć. Nie można mylić dwóch rzeczy to, że chadzają sobie dowolnie, taka ich natura, natomiast bez pomocy ludzi, zostają skazane na bezdomność, brak kontaktu z opiekunem, brak uczucia i miłości ze strony człowieka. Popadają w choroby i zostaje zachwiany stan emocjonalny kotów.


6

Oddanie kota tylko, dlatego, że spodziewamy się dziecka, bądź już jest w naszym domu. Wcale nie trzeba podejmować takich decyzji. Wiadomo, że z żadnym zwierzęciem dziecko samo nie powinno zostawać. To dla bezpieczeństwa, zarówno dziecka, jak i kota. Dla kota to nowa sytuacja, więc będzie próbował się więcej o niej dowiedzieć. W trakcie ciąży ważna jest higiena i jej utrzymanie oraz zachowanie ostrożności w kontaktach z kotami, a wszyscy będą szczęśliwi.


7
Zdjęcie własne Autora. Sonia chodzi po swoim terytorium i uwielbia spędzać czas na balkonie. Zdjęcie własne Autora. Sonia chodzi po swoim terytorium i uwielbia spędzać czas na balkonie.

Koty są złośliwe. Absolutnie nie! Jeżeli w naszym odczuciu wydaje się nam, że koty zrobiły coś nam na złość, to musimy pomyśleć, co stało się tego powodem. To nie złośliwość jest przyczyną tylko brak zrozumienia lub w ogóle nieumiejętność obchodzenia się z kotami. Koty nic nie robią na złość, jedynie takie zachowanie jest manifestem czegoś, co koty nie akceptują lub symptomy chorobowe. Dlatego za złe zachowanie nie można karać kotów tylko należy zaobserwować, jakie jest jego podłoże.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.11.2012

Komentarze

Mam dwa, kochane rozrabiaki i dlatego poświęcam im dużo uwagi, uczę się rozumieć je każdego dnia. Już wydaje się, że wiem o nich dużo, a tu niespodzianka, znów mnie zaskoczyły. Najfajniejsze jest to, że kiedy bywam smutna one potrafią mnie pocieszyć i czuję się lepiej. Kocham moje futrzaki. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-31 22:19:23

Świetny temat. Naprawdę zaskoczyłaś mnie z niektórą wiedzą, bardzo lubię koty, ale chyba nie znam, nie rozumiem ich tak dobrze jak Ty. :)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-31 19:18:42

Warto poznać dokładnie te zwierzęta, a i tak będą ciągle zaskakiwały. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-11-18 20:15:31

ciekawe - pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2012-11-18 11:55:45

Ja zawsze miałam dobre zdanie o kotach i nie rozumiem ludzi, którzy ich nie lubią.Pozdrawiam:)

Ostatnio zmieniony: 2012-11-11 09:29:41

Czasami dziwię się ludziom, że wierzą w jakieś, nieprawdziwe historie o kotach i na takiej podstawie decydują o tym, czy lubią koty, czy też nie. Nawet tego nie sprawdzą i dlatego jest wiele osób, które po bliższym poznaniu kotów, zmieniają zdanie na ich temat. To dobrze. Pozdrawiam gliwicka.

Ostatnio zmieniony: 2012-11-06 20:45:27

Ale ona fajna na zdjęciu. W poradzie dużo prawdy, że są ludzie, którzy nie lubią kotów

Ostatnio zmieniony: 2012-11-05 17:14:06