Jak zadbać o szczęście naszego psa ?

Pies to członek rodziny. Bardzo go kochamy i chcemy by było mu z nami dobrze. by żył jak najdłużej w zdrowiu i by był z nami. Poniżej napiszę kilka porad które z pewnością pomogą uszczęśliwić czworonoga.

  • - miłość do pupila
  • - czas i cierpliwość
  • - troska
1
foto: ShaVi mój Łatek podczas zabawy piłką foto: ShaVi mój Łatek podczas zabawy piłką

Poświęcaj psiakowi swój czas. Twoje zwierze nie lubi być pozostawione same sobie. Musi czuć, że jest dla Ciebie Kimś ważnym. Psiaki kochają spacery, zabawy lub zwyczajne pieszczoty, gdy leżą, a my je głaszczemy. Warto wiedzieć, że również my korzystamy na kontakcie ze zwierzęciem - ludzie posiadający psa zazwyczaj są spokojniejsi, mają niższe ciśnienie krwi i dzięki spacerom - lepszą kondycję. I tu na koniec ciekawa uwaga : jeśli kupujesz zabawkę dla psa niech ma ona kolor niebieski lub żółty- te kolory są przez niego rozróżniane.


2
foto: ShaVi foto: ShaVi

Dbaj o zęby swojego pupila. Warto w tym celu zaopatrzyć się w pedigree dentastix - ja podaję ten smakołyk mojemu psiakowi 2 razy w tygodniu. Jego zęby są piękne- bialutkie i bez śladu nalotu mimo, iż ma już skończone 4 lata. Warto też pamiętać o odrobaczeniu - co pół roku, szczepieniu przeciw wściekliźnie - raz do roku, a także w okresie jesieni o preparacie witaminowym by podnieść odporność naszego czworonoga. Należy też pamiętać o kąpieli - przynajmniej raz na dwa miesiące kąpiemy pupila w szamponie dla psów.


3
foto: ShaVi foto: ShaVi

Jeśli chodzi o sprawy żywienia pamiętaj by było ono różnorodne. Podawanie non stop jednej karmy nie jest dobrym pomysłem. Taka praktyka może doprowadzić do wypadania sierści i różnych chorób układu pokarmowego. W jadłospisie mojego psa znajduje się wiele pokarmów : karma sucha i mokra, zupy, gotowane mięso, chleb, kości, psie przysmaki...i Łatek nie choruje :-)


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.05.2013

Komentarze

ok

Ostatnio zmieniony: 2013-05-31 14:19:42

ok

Ostatnio zmieniony: 2013-05-31 14:19:36

Warto jest chodzić z psem na spacery- on pocieszy, zamerda ogonkiem.. Szczególnie pamiętajmy o naszych pupilach latem im tez jest gorąco

Ostatnio zmieniony: 2013-05-23 19:24:04