Jak zabrać konia na wakacje nad polskie morze – wybór miejsca i formalności?

Lokalizacja oraz atrakcyjność terenu powinna stanowić jedną z najważniejszych wytycznych przy planowaniu wakacji z własnym koniem.

  • koń, wolny czas i plany wakacyjne
1

TRASY KONNE – Rozwinięta sieć tras konnych powinna stanowić wytyczną dla naszego pobytu. Gminy takie jak Choczewo stanęły na wysokości zadania tycząc dobrze oznakowane trasy konne o zróżnicowanym stopniu trudności i długości. Tworzą sieć wzajemnie przecinających się dróg umożliwiając zróżnicowane jazdy dzień po dniu. Trasy konne mogą być urozmaicane poprzez tzw. Stajnie leśne, w których możemy konia wypuścić na ogrodzony teren rozkoszując się urokami krajobrazu.
MAPY I PLANY – gminy inwestujące w rozwój turystyki konnej wydają przewodniki oraz mapy z wyznaczonymi trasami konnymi, które ułatwiają orientację w terenie. Trasy posiadają łatwo zauważalne i rozpoznawalne znaki orientacyjne łącznie z kilometrażem do punktów charakterystycznych.
JAZDA PO PLAŻY - Jeśli naszym celem są cwały po plaży i kąpiel w morzu na koniu należy zorientować się o możliwości wjazdu na plażę i innych ograniczeniach. Wjazd na plażę możliwy jest na wyznaczonych odcinkach plaży. W czasie sezonu możliwość korzystania z plażowych tras konnych jest ograniczona do wczesnych godzin porannych oraz późnych godzin wieczornych. Polecam więc wyjazd nad morze w 1-wszej połowie czerwca lub w 2-giej połowie września.
FORMALNOŚCI – dla korzystania z plażowych odcinków tras konnych niezbędne jest uzyskanie pisemnej zgodny urzędu morskiego oraz lokalnego nadleśnictwa. Koszt takiej zgodny to 10zł /sezon 2010/. Obowiązuje zakaz poruszania poza wyznaczonymi trasami oraz nakaz oczyszczania odcinków plażowych z produkowanego obornika.
STAJNIA – w miejscach gdzie wytyczone są trasy konne znajduje się wiele mniejszych i większych stadnin i stajen. Warto zorientować się jakie są oferowane są warunki, łącznie z możliwością korzystania z wydzielonych padoków i wybiegów, formy obsługi koni w stajni oraz elastyczności na nasze wytyczne żywieniowe itp.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.07.2010

Komentarze

super

Ostatnio zmieniony: 2013-01-23 12:15:28

Dokładnie zgadzam się z przedmówczynią...coś pięknego :-) Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2011-03-29 20:02:51

Galop po plaży o zachodzie słońca ... piękne :)

Ostatnio zmieniony: 2010-09-29 09:38:24