Jak wychować psa rasy Beagle?

Wychować sympatycznego psa Beagle nie jest łatwo. Są to psy myśliwskie z wiecznie spuszczoną głową do dołu, merdającym ogonem, wiecznie coś wąchające i szukające tropów. Beagle przez cały czas potrzebują towarzystwa, są bardzo uparte. Zawsze chcą postawić na swoim, więc z naszej strony musimy być bardzo konsekwentni. Nie mogą długo zostawać same, ponieważ wszystko niszczą co znajduje się w ich zasięgu. Bardzo lubią przebywać na świeżym powietrzu. Szczęśliwy Beagle to bardzo zmęczony Beagle. Ułożenie tego słodziaka jest niezmiernie trudne, ale czy nie możliwe? Kto już raz miał Beagle, nigdy później nie będzie chciał mieć innego psa.

1
Szczeniak Beagle. Fot. własna. Szczeniak Beagle. Fot. własna.

Aby dobrze wychować Beagle powinniśmy być przede wszystkim: cierpliwymi, okazać dużo miłości, poświęcić im bardzo dużo czasu, organizować dużo ciekawych zabaw. Beagle lubią się czołgać, przechodzić przez różnego rodzaju tunele (można je zrobić samemu lub kupić w sklepach zoologicznych).


2
Beagle lubi zabawki. Fot. własna. Beagle lubi zabawki. Fot. własna.

Powinniśmy zakupić dobre, wytrzymałe szelki lub obrożę. Smycz musi być bardzo mocna, najlepiej dla dużych i ciągnących psów. Beagle potrafią bardzo i nagle pociągnąć. Najlepsza jest tradycyjna mocna smycz, około 120-150 centymetrów. Jeśli już zdecydujemy się na smycz automatyczną, to powinna być dla psów o wadze około 50 kg.


3
Beagle w zgodzie z żabą. Fot. własna. Beagle w zgodzie z żabą. Fot. własna.

Posiadając Beagle nie można stosować żadnych kar cielesnych, ponieważ Beagle będzie reagował na ten bodziec jako obrona własna. Mam tu na myśli już dorosłego psa. Beagle powinniśmy często nagradzać smakołykami, to straszne łasuchy. Uwielbiają psie ciasteczka i drobiowe kabanosy. Karać powinniśmy zupełną ignorancją. Beagle są rasą bardzo inteligentną i same po pewnym czasie przyjdą nas przeprosić. Wiedzą doskonale, że zrobiły źle.


4
Beagle ma wierne oczy. Fot. własna Beagle ma wierne oczy. Fot. własna

Beagle bezwzględnie należy nauczyć przychodzenia , na komendę do swojego właściciela, ponieważ spuszczony ze smyczy może do nas nie wrócić. Może podążyć za tropem.
Zawsze powinniśmy mieć jakąś saszetkę u boku ze smakołykami. Beagle widząc, że sięgamy do saszetki- wróci do nas. Jak już wspomniałam wcześniej to straszny łasuch i żarłok! Dla jedzenia zrobi wszystko.


5
Zmęczony Beagle. Fot. własna. Zmęczony Beagle. Fot. własna.

Beagle można nauczyć wielu komend, tylko wymaga to czasu i dużej cierpliwości. Jeśli pracujemy i mieszkamy w bloku, bardzo dobrym rozwiązaniem jest obecność drugiego pieska do towarzystwa. Jeśli mamy ogród i pies będzie w tym czasie na powietrzu, zadbajmy o porządne ogrodzenie. Beagle robią podkopy i bez problemu mogą uciec. Znam to z autopsji. Moja sunia potrafi zrobić podkop na około 1 metra. Ostatnio wykopała nawet wierzbę z korzeniami, bo została sama.


6
Beagle uwielbia psocić w ogrodzie. Fot. własna. Beagle uwielbia psocić w ogrodzie. Fot. własna.

Beagle to trudna rasa do wychowania i ułożenia! Musi mieć towarzystwo, wtedy nie niszczy…
Beagle potrzebuje naszej miłości, naszych pieszczot, częstych długotrwałych spacerów i wielkiej konsekwencji! Jeśli tego nie możemy zapewnić, to Beagle pozostanie słodkim, niesfornym psiakiem o wiecznie merdającym ogonku.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.11.2012

Komentarze

Pieska nie mam :)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-18 15:21:24

Pieska nie mam :)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-18 15:21:19

super rada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-03 13:34:56

nie mamtakiego pieska ale dobrze wiedzieć

Ostatnio zmieniony: 2012-12-05 20:56:00

Biega dużo ze mną, razem.Dysk kiedyś pogryzła,może był za słaby jak na Beagle,ale uwielbia takie zabawy.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-01 17:03:50

To dobrze, że biega, bo nabiera kondycji, a kości są mocne i będzie zdrowa. A biega za frisbee, to super zabawa, a przy tym można ją wymęczyć zdrowo. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-01 13:48:57

Zgadza się...One uwielbiają bieganie.Moja Suzi duzo biega.

Ostatnio zmieniony: 2012-11-30 09:26:34

Ależ ona jest słodka!!!! Zdjęcia super. Ta rasa używana jest do polowań. Uwielbiają biegać i są takimi, żywymi srebrami.

Ostatnio zmieniony: 2012-11-29 19:12:17

Tak to sunia- Suzi. Jest wyjątkowa, ma 1.5 roku. Przyjechała z Nowego Targu. Psy tej rasy faktycznie wyglądają młodo-nawet jesli są starsze,ale pod warunkiem,że są odpowiednio zywione.i mają dużo ruchu. W przeciwnym razie wyrastają na dość krępe psy. Pozdrawiam:)

Ostatnio zmieniony: 2012-11-29 08:52:12

To sunia? Zdjęcia są przecudne, ta rasa jest wyjątkowa, nie znam, ale za każdym razem oglądam się za takim pieskiem, bo zawsze zaczepiają tak słodko. Widać, że pisze prawdziwa właścicielka tej rasy:). Najlepsze zdjęcie to w ogrodzie przy kwiatkach, na sam widok uśmiecham się. Musi być na prawdę fajna. Z tego, co zauważyłam i pytałam się innych właścicieli, to one, nawet, jak są starsze to wyglądają szczeniacko. Pozdrawiam gliwicka.

Ostatnio zmieniony: 2012-11-28 21:11:00