Jak wybrać zwierzę do domu?

Przychodzi taki czas, że trzeba zdecydować się na domowe zwierzątko. Co brać pod uwagę, żeby decyzja nie stała się wieloletnim utrapieniem - i dla nas i dla pupila?

  • Dobre chęci
1

Decydując się na zwierzę, większość ludzi myśli o psie lub kocie. To, które z nich wybierzemy trzeba uzależnić przede wszystkim od naszego stylu życia.


2
Kupując kota trzeba pogodzić się z jego charakterem. Zmienić się go nie da :) Kupując kota trzeba pogodzić się z jego charakterem. Zmienić się go nie da :)

Jeśli jesteś zabieganym biznesmenem, który traktuje dom jak sypialnię - nie kupuj psa! To zwierzęta, które potrzebują dużo uwagi. Pies to nie tylko merdanie ogonem - to również wychodzenie na spacery, zabawa na świeżym powietrzu i wyczesywanie.


3

Dla osób, które chcą mieć w domu zwierzę, a jednocześnie nie mają dużo czasu, aby się nim zajmować polecam koty. Mruczące pupile wymagają odstępu do świeżej wody, świeżego jedzenia i opróżniania kuwety. Należy przygotować się jednak na to, że nie przybiegną na każde zawołanie.


4

Jeśli mieszkasz w mieście, i nie posiadasz ogrodu odradzam zakup ras psów, które wymagają "wybiegania". Mowa tu m.in. o husky i beagle'ach ale także o popularnych ostatnio labradorach.


5

Wielu weterynarzy powtarza to na co dzień, ale warto powtórzyć to jeszcze raz. Jeśli fascynują Cię psy ras obronnych a w domu znajduje się małe dziecko - niech skończy się na fascynacji. Rasy takie rottweiler, doberman i amstaff mają silnie zakorzeniony instynkt terytorialny oraz hierarchiczność. Jeśli nie masz doświadczenia w prowadzeniu psów tego typu, nie kupuj ich.


6

Przed decyzją o zakupie zwierzęcia należy także spisać listę cech, których oczekujemy od zwierzęcia a następnie... udać się z nią do specjalisty. On z pewnością pomoże w wyborze odpowiedniej rasy. A jeśli chcesz zrobić coś dobrego, zabierz swoją listę i udaj się do najbliższego schroniska. Zwierzaki z przytułku z pewnością będą Ci bardzo wdzięczne :)


7

Pamiętaj! Wybór zwierzęcia do domu, to decyzja na najbliższe kilka-kilkanaście lat. Lepiej więc podjąć ją w sposób bardzo przemyślany :)


8

Uwagi i spostrzeżenia

  • Przed podjęciem decyzji o zakupie zwierzęcia należy skonsultować się z lekarzem weterynarii lub specjalistą od danego gatunku zwierząt.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.07.2009

Komentarze

W tytule porady jest napisane jakie ZWIERZĘ wybrać. Nie musi to być pies ani kot. Ja polecam ptasznika albo skorpiona. Można je zostawić bez opieki nawet tydzień. I wcale nie są takie groźne jak wydaje się większości ludzi. Mam takie zwierzątka, więc wiem co mówię:)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-08 21:10:21

W przypadku wyboru psa lub kota warto rozważyć adopcję ze schroniska. Na ogół ludziom źle kojarzą się zwierzęta ze schroniska, uważając je za niebezpieczne, zaniedbane, chore itp. Nie jest to jednak do końca prawda, często wymagają one jedynie kilku zabiegów pielęgnacyjnych, by przywrócić je do właściwej formy, nie mówiąc już o ich wdzięczności względem nowego właściciela :)

Ostatnio zmieniony: 2011-02-26 23:47:52

Wszystko zależy od naszego charakteru i czasu, jaki możemy poświęcić wybranemu zwierzęciu. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2011-02-26 14:20:02