Jak wybrać szkołę szkolenia psów?

Gdy do naszego domu przybywa piesek musimy zdać sobie sprawę, że prędzej czy później, będziemy musieli zdecydować się na jakąś formę przeszkolenia go. Możemy spróbować sami nauczyć naszego psa podstawowych zasad posłuszeństwa, kilku sztuczek, a możemy zdecydować się na wiedzę fachową i zapisać się razem z naszym pupilem na odpowiednie szkolenie. Przy wyborze takiego szkolenia warto wiedzieć na co szczególnie zwrócić uwagę.

  • Pupil do wyszkolenia
  • Chęć pracy właściciela zwierzaka
  • Ok. 500 - 750 zł do wydania na szkolenie dla psów
1

Sposób reprezentacji szkoły w broszurach bądź na stronie internetowej. Warto zwrócić uwagę jaką formę szkolenia prowadzi szkoła i jak ją opisuje. Zdawkowe informacje powinny nas zaniepokoić, powinniśmy mieć możliwość zapoznania się z programem szkolenia jeszcze przez wyborem i zdecydowaniem się na kurs.


2

Kontakt z trenerami szkoły. Każda dobra szkoła prowadząca szkolenia dla psów niezależnie od tego jak bardzo jest oblegana dba o swoich przyszłych podopiecznych i ich właścicieli. Jeśli nie możemy przez kilka dni dodzwonić się do trenera bądź szkoły przeprowadzającej szkolenie albo przez kilka dni nikt nie odpowiada na nasze maile z zapytaniem o ofertę szkoły możemy śmiało założyć, że podobnie może być gdy już się zapiszemy na kurs i będziemy mieć jeszcze więcej pytań.
W dobrej szkole możemy liczyć na fachową, szybką odpowiedź i w miarę szybki kontakt osobisty.


3

Szybki kontakt osobisty polega na przyjeździe na konsultacje osoby przeprowadzającej szkolenie do domu, w którym przebywa pies mający być na nie zapisany. Jest to bardzo ważny element, którego w żadnej wartej uwagi szkole szkolenia psów nie powinno zabraknąć. Wizyta w domu trenera jest niezbędna, wówczas poświęcany jest czas tylko naszemu pupilowi, trener poznaje problemy pieska, nad którymi być może będzie musiał bardziej skupić się w trakcie szkolenia.


4

Płatność za szkolenie wymagana jest dopiero od momentu obecności na drugich zajęciach z cyklu szkolenia. Pierwsze zajęcia ze szkolenia mają dać nam możliwość zapoznania się z metodą nauczania psów, nigdy nie powinnyśmy decydować się na ofertę szkoły która już po pierwszych zajęciach wymaga od nas uiszczenia płatności za szkolenie.


5

W trakcie trwania kursu powinniśmy móc liczyć na fachową pomoc trenerów w ewentualnych problemach z wyszkoleniem psa nie tylko na spotkaniach z cyklu szkoleniowego, ale również w czasie trenowania psa w domu. Jeśli nasz pupil będzie wyjątkowo oporny bądź my nie będziemy mogli poradzić sobie z opanowaniem wszystkich sposób trenowania psa trener powinien służyć nam radą zarówno poprzez kontakt mailowy czy telefoniczny, jak i osobistą, bezpłatną(!) wizytę u nas w domu. O możliwości tego rodzaju opieki nad psem powinien nas poinformować trener przed rozpoczęciem szkolenia, koniecznym jest również istnienie punktu mówiącego o osobistych konsultacjach w regulaminie szkolenia, który musimy podpisać przed zapisaniem się na nie.


6

Uwagi i spostrzeżenia

  • Szczęnięta mogą być zapisywane na szkolenia dla psów od 3 miesiąca życia

  • Cykl szkoleń zazwyczaj obejmuje 2 miesiące zajęć - zajęcia odbywają sie dwa razy w tygodniu po 2 h,

  • W okresie wakacyjnym (lipiec, sierpień) niektóre szkoły decydują się na miesięczny kurs, wówczas zajęcia odbywają się dwa razy w tygodni po dwie godziny



- To, czy szkolenie trwa 2 miesiące czy miesiąc w wakacyjnym trybie przyśpieszonym nie ma wpływu na efektywność szkolenia


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.07.2009

Komentarze

Velka, masz rację, zresztą małego szczekacza, raczej nie odzwyczai od wrzasków żaden kurs, taka ich natura :), a spaniele ? no cóż, one, podobnie jak jamniki i parę innych indywidualistów, tak średnio nadają się na kurs posłuszeństwa. psy myśliwskie są stworzone do czego innego. żeby zapanować nad moją spanielką, musiałam się sporo nauczyć na temat tresury psów myśliwskich, jak już zaczęłam "mówić jej językiem " wszystko pięknie się ułożyło. u nas szkolenia psów, jeszcze nie są tak popularne, z reguły idą na nie ci, co muszą. a zachowanie pieska, zależy tylko i wyłącznie od jego właściciela. żaden kurs tego nie zmieni. szkolenia małych ras, będą możliwe i efektywne - jeśli szkoły zaczną tworzyć "klasy" i dzielić kursantów. ale właśnie dlatego, że u nas to jeszcze mało popularne, za mało jest chętnych do danej klasy.
Tak miałam na myśli podstawowe szkolenia podstawowych zasad posłuszeństwa :)
W zasadzie to chodziłam na takie szkolenie z moim psem i psy z problemami właśnie zazwyczaj są szkolone razem z innymi psami, nie indywidualnie ponieważ muszą nauczyć się prawidłowych zachować przy obecności innych zwierząt. Te szkolenia indywidualne to bardziej rozwiązanie dla osób które mają problemy z dopasowaniem się do godzin przeprowadzania szkoleń.
Odnośnie tych bardzo małych piesków, no cóż - miałam takie dwa w grupie i były zbyt przerażone większymi kolegami by wykonywać jakiekolwiek polecenia czy się ich uczyć :D
Jeśli mogę coś dodać, to powinnaś dopisać, jakie są stopnie kursów dla psów. niektóre psy, np te z listy psów agresywnych, muszą obowiązkowo ukończyć co najmniej dwa stopnie -pies towarzysz i pies obronny. Wybierając szkołę dla psów, musimy wiedzieć, co chcemy osiągnąć. z reguły szkoleniom poddaje się psy ras dużych - aby łatwiej nad nimi zapanować, psy z problemami - aby je skorygować i psy specjalnego przeznaczenia - obronne, asystujące (dla niepełnosprawnych), terapeuci. pozdrawiam