Jak wybrać legowisko dla kota?

Koty są ogromnymi pieszczochami i leniwymi futrzakami. Uwielbiają w ciągu dnia wiele razy zmieniać swoje legowiska, ponieważ nie mają jednego miejsca, ale kilka. Wszystkie prawie koty lubią, gdy mają ciepło i czują się bezpiecznie. Oto parę propozycji, jak można urozmaicić kotom legowiska.

1
Tu Sonia śpi zazwyczaj za dnia. Tu Sonia śpi zazwyczaj za dnia.

W zależności, jakie mają charaktery nasze koty, to znajdziemy różne propozycje legowisk, gdzie będą mogły sobie odpoczywać. Dla bardzo leniwych futrzaków proponuję legowiska położone na ziemi, mogą to być kosze wiklinowe, wyścielone miękkimi kocami oraz legowiska w formie poduszki z wgłębieniem, gdzie kot będzie mógł uciąć sobie krótką drzemkę. Tu śpi Sonia. Upatrzyła sobie miejsce na akwarium u żółwi.


2
Parapet i gąbki. Punkt widokowy. Parapet i gąbki. Punkt widokowy.

Koty obserwatorzy uwielbiają wylegiwać się godzinami na parapecie, gdzie śledzą wzrokiem, co dzieje się na dworze. Na parapet dobrym rozwiązaniem jest podkładka, stworzona z przytulnego misiowatego materiału z gąbką w środku oraz spodem antypoślizgowym. Fajna rzecz, bo moje koty mają, takie dwie i uwielbiają w ciągu dnia na oknie siedzieć na nich. Poza tym poszewkę ściąga się, zapinana jest na zamek błyskawiczny i łatwa w utrzymaniu czystości.


3
Bleki i jego królestwo. Bleki i jego królestwo.

Gdy mamy w domu kaloryfer i to miejsce może być wykorzystane na bardzo wygodne legowisko w postaci półki dla kota. Bardzo wygodna, ponieważ w każdej chwili można ją zdemontować, ma też przyjemny, futerkowy materiał, który można prać w pralce. Dodatkowo kaloryfer podgrzewa legowisko, ponieważ półka przylega do niego. To zarezerwowane miejsce mojego, starszego kota Blekiego.


4
Budka wykorzystywana jest raz Sonia, a raz Bleki. Budka wykorzystywana jest raz Sonia, a raz Bleki.

Koty niezależnie od wieku lubią wspinać się na meble. Możemy pomyśleć o umieszczeniu legowiska na wysokości. Obecnie w sklepach jest wiele propozycji dla kotów, jak i ich właścicieli legowisk, które kolorystyką można dopasować do wystroju wnętrza. Takie legowisko estetycznie wykonane jest ozdobą, a jednocześnie następnym miejscem dla kota na wypoczynek. Budka z pluszu lekka w konstrukcji z poduchą wewnątrz, na pewno szybko zostanie zaakceptowana przez koty.


5
To miejsce Sonii. To miejsce Sonii.

Najlepsze legowisko, które moja Sonia lubi, to bet z dużym rantem z przyjemnego materiału. To miejsce, gdzie chętnie śpi, nawet w nocy. Może tam swobodnie się rozłożyć albo zwinąć w kulkę. Bet jest bardzo praktyczny, bo można go również prać w pralce.


6
źródło: zdjęcie własne Autora. Sonia na kocu z polaru. To jest frajda. źródło: zdjęcie własne Autora. Sonia na kocu z polaru. To jest frajda.

Najlepszym jednak miejscem do spania dla moich kotów jest łóżko. Chętnie się rozpychają obydwoje. Znalazłam dobre rozwiązanie, aby mogły na nim się wylegiwać. To duży koc z polaru, którym przykrywam pościel, gdy śpię lub nie ma mnie w domu. To zakup w ciucholandzie za parę złotych, okazał się on strzałem w dziesiątkę, ponieważ koty są zadowolone, a ja mam zabezpieczoną pościel. Poza tym raz na tydzień piorę go, przez co jest przyjemny w dotyku i utrzymana jest czystość, a koty buszują do woli po całym łóżku.


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Ważne, aby legowiska były w całym mieszkaniu i na różnych poziomach.

  • Wszystkie zdjęcia w poradzie są mojego autorstwa


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.11.2012

Komentarze

Koty są ogromnymi pieszczochami i dlatego uwielbiają wszystko, co miękkie i przytulne. Jak wypiorę rzeczy w pierwszej kolejności ładują się na nie. Budki i legowiska muszą być, bo czują się bezpiecznie i niezależnie. Warto zainwestować w takie rzeczy, bo wtedy koty są szczęśliwe i zdrowe. Pozdrawiam. Super, że masz kotka! Witamy w gronie kociarzy.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-16 15:22:50

Fajna porada! Przyda się mi teraz gdy mam kota :)

Ostatnio zmieniony: 2012-12-15 11:56:57

Cieszę się, że alex podoba się Tobie moja porada. Takie rozwiązania mogą być komuś pomocne. Można fajnie urządzić kocie zakątki.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-01 13:54:11

Bardzo fajna porada!! :-)

Ostatnio zmieniony: 2012-12-01 12:07:26

Sądzę, że wszystkie zwierzątka są fajne. Pieski też kocham, bo w rodzinie mam ich 5 wszystkie z azylu i jak spotykamy się wszyscy, to pieski idą z nami na spacer bardzo długi. W stadzie są od najmłodszych do najstarszych wiekowo piesków. U mnie w domu są dwa koty i 3 żółwie, które już zaprezentowałam na Serwisie. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2012-11-27 20:13:24

Psiaki i tak lepsze;P

Ostatnio zmieniony: 2012-11-27 14:54:29

Psiaki i tak lepsze;P

Ostatnio zmieniony: 2012-11-27 14:54:25

uwielbiam koty:) ech

Ostatnio zmieniony: 2012-11-26 17:44:34

I so suprise :P

Ostatnio zmieniony: 2012-11-23 16:21:26

Koty są bardzo wrażliwe i tak samo, jak ludzie potrzebują różnych wygód. Zachęcam do poznania albo przygarnięcia takiego kociaka, to dozgonny przyjaciel.

Ostatnio zmieniony: 2012-11-23 15:47:14

fajna porada - nie mam pojęcia o kotach

Ostatnio zmieniony: 2012-11-23 15:41:19