Jak wybrać hotel dla zwierząt?
Ciepło, słońce, piękna pogoda i dobre humory. To wszystko sprzyja wędrówkom i wspólnym wyjazdom. Dla ludzi to pora odpoczynku i możliwość udania się poza miejsce zamieszkania. I tu pojawia się problem dla właścicieli zwierząt. Co zrobić ze swoim pupilem? Jak mu zapewnić opiekę, by móc pojechać spokojnie na wymarzony i długo oczekiwany wypoczynek? Czas naszego szczęścia dla zwierząt bywa piekłem. Okazuje się, że pies, czy kot nie jest już potrzebny, a, wręcz przeszkadza.
- • Pieniądze na opłacenie pobytu w hoteliku.
- • Zaplanowanie i rezerwacja miejsca dla pupila.
Wiele zwierząt zostaje porzucona w najlepszym przypadku. Jednak duża część z nich trafia do schronisk dla bezdomnych zwierząt lub giną z głodu, pozostawione na pastwę losu. To wersja pesymistyczna, gdy zawiedzie człowiek, który nazywa się przyjacielem. Na szczęście jest mnóstwo właścicieli, którzy wiedzą, co to odpowiedzialność za żywą istotę. Ośrodki wczasowe wychodzą na przeciwko z ofertą skierowaną do właścicieli czworonogów. Za odpowiednią opłatą można zabrać ze sobą psa lub inne zwierzątko.
Dobrą metodą jest oddanie zwierzaka do przyjaciół, jednak, gdy oni również planują urlop, powstaje problem. Właściciel musi podjąć decyzję, jak zapewnić swojemu podopiecznemu pełną opiekę. Nowoczesnym rozwiązaniem jest skorzystanie z hotelu dla zwierząt. Decyzja o tym, czy pupil ma być przekazany do hoteliku musi być podjęta przez samego właściciela. Każde zwierzę inaczej reaguje i znosi samotność bez swoich właścicieli. Racje i spory odnośnie, czy to jest dobre są uzasadnione, ponieważ hotel dla zwierząt nie jest rozwiązaniem dla każdego. Z drugiej strony, jednak świadczone tam usługi są na bardzo wysokim poziomie.
Samemu, jako właściciel należy rozważyć za i przeciw. W takim miejscu w każdej chwili dostępny jest weterynarz i specjalny wybieg, gdzie nasz pupil może swobodnie przybywać na dworze. Każdy czworonóg ma swojego, tymczasowego opiekuna, który dogadza mu, jak tylko potrafi. Codziennie obowiązkowo jest pora na czesanie i zabiegi pielęgnacyjne. To coś w rodzaju SPA dla zwierząt. Hotel stara się zapewnić warunki podobne do tych, które zwierzę ma w domu. Każde ze zwierzaków ma ułożony harmonogram dnia tak, aby nie odczuwał braku swojego właściciela. Intensywne zabawy i ćwiczenia są podstawą do tego, aby pies, czy kot czuły się dobrze w takim miejscu.
Jak podjąć decyzję o odpowiednim hotelu? Od razu trzeba wiedzieć i zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to takie proste, jak wydaje się. Najlepiej poszukać informacji i pozytywnych opinii na temat danego hotelu. Spytać swoich znajomych, którzy korzystali z takich ofert. Można też samemu udać się na wizytę i sprawdzić, jak wygląda opieka nad zwierzętami. Ważne jest, aby właściciel był pewny, że jego pupil nie będzie narażony na stres. Tak samo, jak my ludzie mamy różne charaktery, tak również stworzone są zwierzęta. Jedne lubią, gdy dużo jest zamieszania wokół nich, podczas, gdy inne kochają spokój i ciszę. Takie aspekty muszą być uwzględnione w czasie tymczasowej opieki, aby zwierzęta tam przebywające były szczęśliwe.
Wymagania formalne hoteli to przede wszystkim książeczka zdrowia z aktualnymi badaniami. Zwierzę nie może być chore, ponieważ grozi to zakażeniem innych zwierząt. Dobrze jest odpchlić pupila i dać preparat przeciw kleszczom. Hotel raczej nie przyjmuje suk z cieczką. Należy dużo wcześniej zarezerwować sobie termin, gdyż hotele posiadają ograniczone miejsca, a wiadomo, jak to wygląda w czasie wzmożonego okresu przed wakacjami i innego typu okolicznościami.
Właściciel jest zobowiązany podpisać umowę z hotelem, gdzie dokładnie opisane zostają obowiązki i jego odpowiedzialność za powierzonego klienta. Opiekun musi też zostawić wszystkie wytyczne, co do opieki szczególnej (indywidualne wymagania, co do karmienia, pielęgnacji).
Podpowiedzią dla właściciela jest stworzenie zestawu rzeczy dla pupila, które w domu najchętniej używa. To pozwoli na stworzenie warunków prawie domowych. Można też na zabawce lub kocu pozostawić swój zapach dla komfortu czworonoga. Niech tęskni, jak najmniej.
Ceny za dobę kształtują się różnie i są ustalane w zależności od standardu hotelu i wielkości zwierzęcia. Średnio trzeba liczyć od 15 zł w górę, kończąc na dodatkowych opłatach za ekstra opiekę. Trudno jest pozostawić swojego podopiecznego komuś obcemu, ale, gdy nie ma innego wyjścia, to należy swój urlop zaplanować rozsądnie i wziąć pod uwagę przede wszystkim dobro pupila. Zapewnić mu najlepszą opiekę. Wiedząc, że jest w dobrych rękach, dopiero możemy z czystym sumieniem ruszyć na wymarzony urlop.
Uwagi i spostrzeżenia
- •Hotel jest rozwiązaniem dobrym, gdy zwierzę nie znosi podróżować albo nie może. Podróż jest dla niego gorsza, niż pobyt w hotelu dla zwierząt.
• Przeczytaj teraz:
Komentarze
Ostatnio zmieniony: 2012-04-05 21:05:25
Po co brać sobie "zwierzaka" na głowę jak później nie można z nim nigdzie wyjechać?
Przecież taka "przechowywalnia" to dla danego "żyjątka" również stres, tęsknota, wyczekiwanie, strach przed porzuceniem, itp.
Jestem zdecydowaną przeciwniczką takich "przybytków" - choćby nawet były pozłacane, wykładane perskimi dywanami i z całą armią lokai w krochmalonych surdutach.
Dla mnie takie "wybrnięcie" z sytuacji to totalny brak odpowiedzialności oraz skrajny egoizm powiązany ze swoistego rodzaju snobizmem.
Albo świadomie biorę-kupuję sobie "zwierzątko" i ponoszę tego pełne konsekwencje,
albo po prostu sobie (i innej istocie) tyłka nie zawracam.
Ostatnio zmieniony: 2012-04-05 20:42:22
Ostatnio zmieniony: 2012-02-04 19:44:40
Ostatnio zmieniony: 2012-02-04 16:20:18
Ostatnio zmieniony: 2011-09-26 20:59:09
Ostatnio zmieniony: 2011-09-26 12:51:44
Dodaj komentarz