Jak wybrać hotel dla zwierząt?

Ciepło, słońce, piękna pogoda i dobre humory. To wszystko sprzyja wędrówkom i wspólnym wyjazdom. Dla ludzi to pora odpoczynku i możliwość udania się poza miejsce zamieszkania. I tu pojawia się problem dla właścicieli zwierząt. Co zrobić ze swoim pupilem? Jak mu zapewnić opiekę, by móc pojechać spokojnie na wymarzony i długo oczekiwany wypoczynek? Czas naszego szczęścia dla zwierząt bywa piekłem. Okazuje się, że pies, czy kot nie jest już potrzebny, a, wręcz przeszkadza.

  • Pieniądze na opłacenie pobytu w hoteliku.
  • Zaplanowanie i rezerwacja miejsca dla pupila.
1
źródło: zdjęcie pochodzi z prywatnych zbiorów Autora. źródło: zdjęcie pochodzi z prywatnych zbiorów Autora.

Wiele zwierząt zostaje porzucona w najlepszym przypadku. Jednak duża część z nich trafia do schronisk dla bezdomnych zwierząt lub giną z głodu, pozostawione na pastwę losu. To wersja pesymistyczna, gdy zawiedzie człowiek, który nazywa się przyjacielem. Na szczęście jest mnóstwo właścicieli, którzy wiedzą, co to odpowiedzialność za żywą istotę. Ośrodki wczasowe wychodzą na przeciwko z ofertą skierowaną do właścicieli czworonogów. Za odpowiednią opłatą można zabrać ze sobą psa lub inne zwierzątko.


2
źródło: http://www.flickr.com/search/?q=hotels+for+animals&l=cc&ct=0&mt=all&adv=1 źródło: http://www.flickr.com/search/?q=hotels+for+animals&l=cc&ct=0&mt=all&adv=1

Dobrą metodą jest oddanie zwierzaka do przyjaciół, jednak, gdy oni również planują urlop, powstaje problem. Właściciel musi podjąć decyzję, jak zapewnić swojemu podopiecznemu pełną opiekę. Nowoczesnym rozwiązaniem jest skorzystanie z hotelu dla zwierząt. Decyzja o tym, czy pupil ma być przekazany do hoteliku musi być podjęta przez samego właściciela. Każde zwierzę inaczej reaguje i znosi samotność bez swoich właścicieli. Racje i spory odnośnie, czy to jest dobre są uzasadnione, ponieważ hotel dla zwierząt nie jest rozwiązaniem dla każdego. Z drugiej strony, jednak świadczone tam usługi są na bardzo wysokim poziomie.


3
źródło: http://www.flickr.com/photos/kara/1351568703/sizes/m/in/photostream/ źródło: http://www.flickr.com/photos/kara/1351568703/sizes/m/in/photostream/

Samemu, jako właściciel należy rozważyć za i przeciw. W takim miejscu w każdej chwili dostępny jest weterynarz i specjalny wybieg, gdzie nasz pupil może swobodnie przybywać na dworze. Każdy czworonóg ma swojego, tymczasowego opiekuna, który dogadza mu, jak tylko potrafi. Codziennie obowiązkowo jest pora na czesanie i zabiegi pielęgnacyjne. To coś w rodzaju SPA dla zwierząt. Hotel stara się zapewnić warunki podobne do tych, które zwierzę ma w domu. Każde ze zwierzaków ma ułożony harmonogram dnia tak, aby nie odczuwał braku swojego właściciela. Intensywne zabawy i ćwiczenia są podstawą do tego, aby pies, czy kot czuły się dobrze w takim miejscu.


4
źródło: http://www.flickr.com/photos/eblingandreas/6100198551/sizes/m/in/photostream/ źródło: http://www.flickr.com/photos/eblingandreas/6100198551/sizes/m/in/photostream/

Jak podjąć decyzję o odpowiednim hotelu? Od razu trzeba wiedzieć i zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest to takie proste, jak wydaje się. Najlepiej poszukać informacji i pozytywnych opinii na temat danego hotelu. Spytać swoich znajomych, którzy korzystali z takich ofert. Można też samemu udać się na wizytę i sprawdzić, jak wygląda opieka nad zwierzętami. Ważne jest, aby właściciel był pewny, że jego pupil nie będzie narażony na stres. Tak samo, jak my ludzie mamy różne charaktery, tak również stworzone są zwierzęta. Jedne lubią, gdy dużo jest zamieszania wokół nich, podczas, gdy inne kochają spokój i ciszę. Takie aspekty muszą być uwzględnione w czasie tymczasowej opieki, aby zwierzęta tam przebywające były szczęśliwe.


5
źródło: http://www.flickr.com/photos/hand-nor-glove/1449867506/sizes/m/in/photostream/ źródło: http://www.flickr.com/photos/hand-nor-glove/1449867506/sizes/m/in/photostream/

Wymagania formalne hoteli to przede wszystkim książeczka zdrowia z aktualnymi badaniami. Zwierzę nie może być chore, ponieważ grozi to zakażeniem innych zwierząt. Dobrze jest odpchlić pupila i dać preparat przeciw kleszczom. Hotel raczej nie przyjmuje suk z cieczką. Należy dużo wcześniej zarezerwować sobie termin, gdyż hotele posiadają ograniczone miejsca, a wiadomo, jak to wygląda w czasie wzmożonego okresu przed wakacjami i innego typu okolicznościami.


6
źródło: http://www.flickr.com/photos/perspicacious/5255719319/sizes/m/in/photostream/ źródło: http://www.flickr.com/photos/perspicacious/5255719319/sizes/m/in/photostream/

Właściciel jest zobowiązany podpisać umowę z hotelem, gdzie dokładnie opisane zostają obowiązki i jego odpowiedzialność za powierzonego klienta. Opiekun musi też zostawić wszystkie wytyczne, co do opieki szczególnej (indywidualne wymagania, co do karmienia, pielęgnacji).


7
źródło: http://www.flickr.com/photos/theglauber/291098050/sizes/m/in/photostream/ źródło: http://www.flickr.com/photos/theglauber/291098050/sizes/m/in/photostream/

Podpowiedzią dla właściciela jest stworzenie zestawu rzeczy dla pupila, które w domu najchętniej używa. To pozwoli na stworzenie warunków prawie domowych. Można też na zabawce lub kocu pozostawić swój zapach dla komfortu czworonoga. Niech tęskni, jak najmniej.


8

Ceny za dobę kształtują się różnie i są ustalane w zależności od standardu hotelu i wielkości zwierzęcia. Średnio trzeba liczyć od 15 zł w górę, kończąc na dodatkowych opłatach za ekstra opiekę. Trudno jest pozostawić swojego podopiecznego komuś obcemu, ale, gdy nie ma innego wyjścia, to należy swój urlop zaplanować rozsądnie i wziąć pod uwagę przede wszystkim dobro pupila. Zapewnić mu najlepszą opiekę. Wiedząc, że jest w dobrych rękach, dopiero możemy z czystym sumieniem ruszyć na wymarzony urlop.


9

Uwagi i spostrzeżenia

  • Hotel jest rozwiązaniem dobrym, gdy zwierzę nie znosi podróżować albo nie może. Podróż jest dla niego gorsza, niż pobyt w hotelu dla zwierząt.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 24.09.2011

Komentarze

Asya, tak masz całkowitą rację. To wszystko dużo nerwów kosztuje zwierzę. Stres i ta tęsknota. Z drugiej strony to chyba dobrze, że są takie miejsca dla zwierząt. Często jest tak, że właściciele już nie zgłaszają się po nie. Chyba lepiej, że nie zostają pozostawione na pastwę losu. Lepiej w takim hotelu niż przywiązanie do drzewa. Tak na dobrą sprawę taki snob może sobie kupić albo wziąć nowego zwierzaka. Okrutnie to brzmi. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-04-05 21:05:25

Taaaak, hotele - umowy - opieka - pieniądze.... a w Polsce jest około 300.000 bezdomnych ludzi!
Po co brać sobie "zwierzaka" na głowę jak później nie można z nim nigdzie wyjechać?
Przecież taka "przechowywalnia" to dla danego "żyjątka" również stres, tęsknota, wyczekiwanie, strach przed porzuceniem, itp.
Jestem zdecydowaną przeciwniczką takich "przybytków" - choćby nawet były pozłacane, wykładane perskimi dywanami i z całą armią lokai w krochmalonych surdutach.
Dla mnie takie "wybrnięcie" z sytuacji to totalny brak odpowiedzialności oraz skrajny egoizm powiązany ze swoistego rodzaju snobizmem.
Albo świadomie biorę-kupuję sobie "zwierzątko" i ponoszę tego pełne konsekwencje,
albo po prostu sobie (i innej istocie) tyłka nie zawracam.

Ostatnio zmieniony: 2012-04-05 20:42:22

Zawsze warto mieć takie informacje i w razie potrzeby móc z nich skorzystać.

Ostatnio zmieniony: 2012-02-04 19:44:40

Ciekawy temat

Ostatnio zmieniony: 2012-02-04 16:20:18

Uważam, że można zorganizować swój urlop, nie narażając zwierzaka na niepotrzebny stres i rozłąkę. Jeżeli rzeczywiście hotel jest ostatecznym rozwiązaniem, to poszukać o dobrym standardzie i profesjonalnej obsłudze. Pozdrawiam Wszystkich.

Ostatnio zmieniony: 2011-09-26 20:59:09

Rzeczowa i mądrze napisana porada. Oczywiście najlepiej móc wziąć zwierzaka ze sobą lub zostawić go u przyjaciół rodziny lecz jeśli to niemożliwe i hotel jest ostatecznym rozwiązaniem rzeczywiście warto wybrać jak najlepszy i nie skąpić na komforcie zwierzaka- przecież to również jest Nasz przyjaciel. Rzeczywiście warto uważać i dokładnie przyglądnąć się miejscu w jakim Nasz pupil ma zostać- niejeden hotel bowiem jest gorszy od najgorszego schroniska. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2011-09-26 12:51:44