Jak wybierać kocie zabawki cz. II?

W arsenale kocich zabawek muszą obowiązkowo na pierwszym miejscu znaleźć się myszki od najmniejszej do największej, futerkowe i te zrobione ze sznurka. Niektóre koty lubią myszy na baterie, ale to zależy od indywidualnych upodobań zwierzaka.

1

Kocie zabawki powinny być lekkie i kolorowe oraz ma ich być dużo, porozrzucane po różnych kątach tak, aby w każdej chwili, gdy przyjdzie kotu ochota na zabawę, mógł z nich skorzystać. Kot uwielbia kulać wszelkiego rodzaju piłki, najlepsze sprawdzają się takie, które łatwo wbijają się w pazurki albo mogą wziąć w pyszczek i przenosić w inne miejsca.


2

Wykorzystując naturalną kocimiętkę, która jest ulubionym zielskiem i zapachem dla kotów, to koci prawie narkotyk, mnóstwo jest zabawek, które nasączone są tym zapachem. Koty tarzają się, jak małe kociątka, niezależnie od wieku. Sam jej zapach zachęca koty do świetnej zabawy.


3

Ciekawą propozycją kociej zabawki jest na przykład piłeczka, która ma specjalne otworki na karmę suchą i podczas toczenia się jej, pokarm sam wypada, co uatrakcyjnia kocią zabawę. Jest to dobry sposób na nudę oraz dla niejadków. Gdy pokarm wypada trudno oprzeć się pokusie niezjedzenia smakołyków przez kota.


4

Tunel uszyty z przytulnego materiału, zbliżonego do tego, co ma w swoim legowisku jest genialnym początkiem do zabawy w chowanego, pod tytułem nie ma kota. Uwielbiają one, gdy opiekun szuka je po całym domu. Tunel może też być jednym z licznych legowisk kota i miejscem na odpoczynek, a także szaleńczą zabawą.


5

Kocie zabawki są integralną częścią jego życia i mają ogromny wpływ na rozwój. Z pozoru niby zabawa potrafi wiele niepożądanych zachowań kocich wyeliminować, które niekoniecznie muszą mieć interwencję weterynarza. Właśnie poprzez bezpośredni kontakt kota w zabawie z opiekunem, kot zapomina o nudzie i czynnikach stresujących go, poddaje się zabawie i jest po prostu szczęśliwy. Nieliczni o tym wiedzą, myśląc, że opieka polega tylko na wymianie brudnego żwirku w kuwecie i podaniu karmy. Kot jest niekończącym się miziakiem i o tym należy zawsze pamiętać.


6

Elektronika idzie do przodu z nowoczesnością i nawet dla kotów zostały stworzone zabawki laserowe. Koty biegają do zmęczenia za punkcikiem laserowym, który pojawia się w różnych miejscach, to na podłodze, by za chwilę już być na suficie. Kot w taki sposób spala energię i całą uwagę skupia na punkciku laserowym, a przy tym ma cały czas towarzystwo swojego opiekuna. Jednak, jak to nowa technika i należy uważać, aby nie świecić tym laserem kotu prosto w oczy, bo można uszkodzić wzrok koci.


7
http://www.flickr.com/photos/mseckington/5585044757/sizes/m/in/photostream/ http://www.flickr.com/photos/mseckington/5585044757/sizes/m/in/photostream/

Wszelkie piórka i zawieszone sreberka na wędce są pretekstem do rozpoczęcia wielogodzinnej zabawy w gonitwę i polowanie do upadłego. Kot wybawiony, to kot szczęśliwy, mający dobre relacje z opiekunem albo innymi domownikami, to kot zdrowy i czujący się bezpiecznie, sprawny fizycznie i cieszący się długim życiem. Należy pamiętać będąc właścicielem kota, że w każdym dniu musimy znaleźć czas na solidną zabawę z naszym pupilem.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.09.2012

Komentarze

Sama mam dwa niesforne koty. Jeden dorosły 10 letni, a drugi to kotka około 2 lat. Zabawki są podstawą całego, kociego dnia. Męczą w każdym kącie myszy i uwielbiają biegać za wędką, na której uwięziona jest kolejna mysz. Zabawki są edukacyjne i pozwalają na prawidłowe zachowania kotów. Poprzez zabawę układają sobie wzajemne relacje i jeden od drugiego kopiuje nowe doświadczenia. Pozdrawiam gliwicka

Ostatnio zmieniony: 2012-09-09 11:13:31

:-) bardzo ciekawe.

Ostatnio zmieniony: 2012-09-09 07:03:34