Jak używać syntetycznych kocich feromonów?

Koty, kiedy czują się bezpiecznie, okazują to poprzez ocieranie się o różne przedmioty. Robią tak, ponieważ w taki sposób zaznaczają swój zapach i kocie feromony. Poprzez pocieranie głową w naturalny sposób wydobywają się właśnie kocie feromony, które sprawiają, że koty są szczęśliwe i czują się bezpiecznie.

1
Źródło: zdjęcie własne Autora. Sonia wyleguje się, po tym, jak włączyłam dyfuzor do kontaktu Źródło: zdjęcie własne Autora. Sonia wyleguje się, po tym, jak włączyłam dyfuzor do kontaktu

Specyfik ten jest nowoczesną metodą syntetyczną, która imituje kocie feromony. Został stworzony dla kotów, które mają problemy z zachowaniem oraz są zestresowane lub nastąpiła zmiana otoczenia. Specyfik ten działa podobnie, jak odświeżacz powietrza, który włącza się do kontaktu. Dyfuzor wraz z flakonikiem powinien pracować do wyczerpania znajdującego się tam płynu. Wystarcza on na 4 tygodnie i należy go wymienić, gdy knot już nie jest zanurzony w płynie. Na samym początku odrobinę przy włączeniu dyfuzora czuć zapach spalenizny, ale to jest niegroźne. Tak reaguje na prąd, ponieważ ten płyn grzeje się przez cały czas i wydzielają się z niego kocie feromony, które wpływają na koty uspokajająco i regulują im dobre samopoczucie. Kocie feromony wyciszają kota i sprawiają, że jest zrelaksowany.


2

Szczególnie przydaje się, gdy w domu mamy nowego lokatora i trzeba przywrócić równowagę wszystkich zwierząt, zarówno nowych, jak i tych już zadomowionych, w przypadku, gdy koty mają problemy z odpowiednim zachowaniem, są agresywne w stosunku do sobie, czegoś się boją, towarzyszy im ciągły stres. Koty w swojej naturze mają zakodowane znaczenie terenu w postaci ostrzykiwania moczem różnych przedmiotów. Trzeba w takiej sytuacji zbadać kota, czy nie ma problemów z pęcherzem moczowym lub nie cierpi na inną dolegliwość chorobową. Stan psychiczny może mieć podłoże stresogenne i do tego dobrze sprawdzają się kocie feromony.


3
Źródło: zdjęcie własne Autora. Sztuczne, kocie feromony szczęścia włączone do kontaktu.. Źródło: zdjęcie własne Autora. Sztuczne, kocie feromony szczęścia włączone do kontaktu..

Czy to działa? Mogę potwierdzić na moje koty tak, dlatego regularnie kupuję go i jestem zadowolona. Istnieje jeszcze inna wersja, jako spray, gdzie spryskuje się miejsca, w których koty przebywają najczęściej. Stosuje się go na krótkie zdarzenia, szczególnie, gdy koty wyjeżdżają na wystawę, zmieniają otoczenie tymczasowo lub w danej chwili wyczuwamy, że kot jest w złym humorze. Natomiast działanie długotrwałe i wyniki są widoczne w stosowaniu kocich feromonów włączonych do kontaktu.


4

Moje koty za każdym razem, gdy przechodzą koło kontaktu, to wąchają ów specyfik i natychmiast ocierają się o framugę drzwi albo mają zabawowy nastrój. Od momentu, gdy wprowadziłam nową kotkę mojemu starszemu kocurowi, nie był nią zachwycony i były takie chwile, gdzie ją gonił i bił łapą. Teraz ich stosunki uległy znacznej poprawie, razem jedzą, gonią się po mieszkaniu i koło siebie śpią. Widzę, że jest dużo lepiej niż w początkowym okresie ich adopcji. Ważne jest to, aby był on włączony w miejscu, gdzie koty bawią się, śpią i najczęściej przebywają. Nie może być też kontakt niczym zasłonięty, ponieważ kocie feromony będą zablokowane i przestaną działać. Musi być swobodny dostęp cyrkulacji powietrza.


5

Nie ma 100% skuteczności i pewności, że dla wszystkich kotów będzie ten specyfik dobry. Jednak warto go wypróbować, bo może, akurat okaże się, że dotychczasowe problemy wychowawcze znikną bezpowrotnie. Niestety kocie feromony mają jedną wadę, a mianowicie dyfuzor z wkładem kosztuje około 100 zł, czasem powyżej i starcza na 1 miesiąc, a kolejne wkłady, to wydatek rzędu około 80 zł. Producent zaleca całkowitą wymianę dyfuzora na nowy po 6 wkładach, czyli co pół roku całkiem nowy.


6

Kocie feromony stosuje się, gdy kotu towarzyszy stres i zaczynają się dziwne w związku z tym zachowania. Kot podenerwowany, to kot, który intensywnie zaczyna się wylizywać oraz boi się panicznie każdego hałasu w domu, w stosunku do domowników lub innych zwierząt jest agresywny i unika z nimi kontaktu. Kocie feromony dobrze sprawdzają się w sytuacji, gdy do domu wprowadzamy nowego zwierzaka i wymaga on większej opieki niż pozostali domownicy. Jeżeli towarzyszy stres i do tego podenerwowanie, kot zaczyna załatwiać się także w innych miejscach niż ma wyznaczone, w takiej sytuacji można spróbować zastosować kocie feromony. Celem feromonów jest przywrócenie harmonii i równowagi psychicznej kota.


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Dyfuzor musi być włączony pionowo w kontakcie.

  • Nie jest szkodliwy dla ludzi.

  • Nie powinnien być niczym przykrywany.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.11.2012

Komentarze

Muszę przyznać, że kocie feromony działają na moje futrzaki.

Ostatnio zmieniony: 2013-03-19 19:03:46

lubię koty, ale mam psa- wystarcza za pupila...fajna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-03-17 19:50:55

Może wziąć do adopcji zachęcam, to takie, kochane futrzaki i kochają bezgranicznie.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-18 21:33:43

szkoda nie mam kota:)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-18 17:30:16

U mnie sprawdzają się feromony u moich kotów, są szczęśliwe.

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 23:01:56

super

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 15:06:53

To urządzenie łatwo zdobyć na stronach internetowych, wpisać tylko hasło feromony kocie albo feromony szczęścia i powinny pojawić się, gdzie można je kupić. Ja polecam, bo są skuteczne.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-01 14:07:20

Gdzie mozna o kupic taki dyfuzor?

Ostatnio zmieniony: 2012-12-01 12:44:33

nie mam pojęcia o kotach

Ostatnio zmieniony: 2012-11-28 21:45:30