Jak stosować środki do pielęgnacji kopyt?

Prawidłowe zdiagnozowanie schorzenia, typ leczenia lub pielęgnacji określa skład środka jakiego powinnyśmy używać. Produkty można podzielić ze względu na formę aplikacji.

1

Spray - wygodny, czysty sposób aplikowania, który pokrywa równomiernie spryskiwaną powierzchnię. Konsystencja jest rzadsza niż w innych postaciach, umożliwiając przepuszczenie przez aplikator. Niestety nie nadaje się do stosowania dla wszystkich koni ze względu na wydawany odgłos, który może spłoszyć konia, i spowodować problemy przy kolejnej próbie aplikacji.


2

Maść - gęsta w konsystencji, łatwa w nakładaniu, zimą twardnieje i aplikacja trudniejsza i gorzej się rozsmarowuje. Najlepsza aplikacja palcem.


3

Olej - konsystencja wymagająca stosowania pędzla. Prosty i czysty sposób aplikacji na większe powierzchnie.


4

Płyn - do stosowania na rany, stosowanie bezpośrednio lub przez sterylny wacik.


5

Żel - miękka, wodnista konsystencja, łatwa do aplikacji palcem w rękawiczce. Łatwo przyjmuje zabrudzenia przy kolejnych aplikacjach.


6

Proszek - zintensyfikowane działanie środka, dla utrzymania proszku w prawidłowym miejscu stosować należy watę lub opatrunek, które często wypadają.


7

Tampon - gotowy produkt z przygotowanym lekiem, aplikacja łatwa i szybka, w przypadku umieszczania tamponów w kopytach może wypaść.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.12.2009

Komentarze

dobre

Ostatnio zmieniony: 2013-01-23 12:13:36