Jak stosować krople Bacha dla kota i psa?

Krople Bacha to system aromaterapii związanych z wykorzystaniem ekstraktów kwiatowych. Zaliczane są do medycyny niekonwencjonalnej, ale ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Zaczynając od kropli Bacha stworzonych dla ludzi, a skończywszy na kroplach dla różnych zwierząt, jak kota i psa. Krople Bacha są naturalną mieszanką różnych kwiatów, które stosowane są na określone przypadłości. Esencje wykorzystywane są do problemów z psychiką człowieka, czy kota lub psa. Krople Bacha są kompozycją 38 ekstraktów kwiatowych, które każde z nich ma określone zadanie.

 • Pipeta do dawkowania kropli Bacha do pokarmu lub bezpośrednio na język zwierzaka.
 • Można rozcieńczyć z wodą do picia.
 • Konkretny problem ze zwierzęciem.
 • Podstawowa klasyfikacja zachowań zwierząt, potrzebna do zastosowania odpowiedniej kompozycji lub pojedynczego ekstraktu.
1

Krople Bacha różnią się tym od pozostałych lekarstw, że nie są typowym produktem medycznym. Cały zestaw pochodzi od dzikich roślin, które w swoich właściwościach posiadają odpowiednie ekstrakty. Nie są też żadnym placebo, które w dużej mierze sukces w leczeniu zależy od nastawienia psychicznego chorego. Posiadają skutecznie działające właściwości wspomagające problemy.


2

Każdy z nas miewa różne humory i nastroje. Każdy z nas ma swoje problemy. Właśnie zestaw kropli Bacha może posłużyć do polepszenia, jakości życia. Sprawią, że nie będziemy myśleć w kategoriach negatywnych. Krople Bacha pomogą na nowo rozpocząć życie. Krople Bacha polecane są szczególnie, gdy w życiu mamy jakieś przeżycia traumatyczne lub podupadamy na zdrowiu albo nasze myślenie zaczyna schodzić na niewłaściwe tory.


3

Zwierzęta też mają swoje dylematy, przez, które mocno cierpią. Dzieje się szczególnie tak, gdy zwierzę cierpi lub przeżyło coś strasznego. W terapii kroplami Bacha poddawane są przede wszystkim psy i koty. Stosuje się je, gdy zbliża się burza lub w pobliżu występują uporczywe hałasy. Dla wyciszenia krople Bacha przywracają pewność i bezpieczeństwo. Za ich pomocą kot lub pies jest dużo spokojniejszy i nie cierpi z powodu stresu. Zwierzęta tak samo, jak ludzie mają swoje bolączki, nad którymi nie potrafią zapanować. Krople Bacha przywracają im równowagę psychiczną.


4

Jako ciekawostką jest to, że daną przypadłość należy traktować indywidulanie, ponieważ z pozoru wyglądająca na taką samą chorobę, może okazać się, że trzeba będzie stosować zupełne odmienne mieszanki z różnych kwiatów. Nie można kwalifikować tych samych przypadłości i stosować ten sam zestaw ekstraktów. Nawet rośliny z zastosowaniem kropli Bacha piękniej się rozwijają. Doktor Bach wyodrębnił podstawowe grupy lęków, które gnębią naszą psychikę (lęk/obawa, niepewność, utrata zainteresowania, osamotnienie, nadwrażliwość, przygnębienie lub rozpacz, nadmierne zaangażowanie się w sprawy innych).


5

Aby krople Bacha były skuteczne, należy maksymalnie łączyć je razem do siedmiu ekstraktów kwiatowych. Określenie sytuacji, która staje się naszym utrapieniem lub problemem jest niezbędne do prawidłowego dobrania odpowiedniego zestawu ekstraktów. Dokładne określenie stanu emocjonalnego człowieka, jak psa i kota jest połową sukcesu w dalszej terapii. Doktor Bach wyselekcjonował typowe zachowania psa lub kota, które wymagają przy pomocy kropli Bacha. Opracował też zestaw (Rescue Remedy, czyli Pierwsza Pomoc), która powinna być zastosowana w nagłych przypadkach, gdy towarzyszy nam strach, podenerwowanie i dezorientacja. Krople Bacha w tym zestawie mają też zastosowanie dla zwierząt, które są nerwowe i strachliwe. Skład zrobiony dla ludzi nie różni się ekstraktami przeznaczonymi dla psa lub kota. Jedynym składnikiem różniącym się od kropli Bacha dla zwierząt jest alkohol stosowany w celach zachowania długotrwałych właściwości. Zwierzętom alkoholu nie aplikuje się pod żadną postacią.


6

Krople Bacha nie są szkodliwe i można je stosować w każdej chwili, gdy wymaga tego osoba lub zwierzak. Jeżeli mieszamy z różnych roślin, to po 2 krople z każdego rodzaju z wodą mineralną niegazowaną, specyfik pijemy po trochę przez cały dzień. Drugi sposób to zrobienie mikstury z różnych kropli Bacha (po 2 krople z każdego ekstraktu) i przelanie do ciemnej buteleczki oraz zabezpieczenie alkoholem. Należy pić 4 krople dwa razy dziennie do momentu zauważenia pozytywnych zmian.


7

Charakterystyka poszczególnych ekstraktów kwiatowych pozwoli zapoznać się i w sposób prawidłowy korzystać z dobrodziejstw natury.
1) Rzepik, działa na problemy, które staramy się ukryć, czyli taka dobra mina do złej gry.
2) Osika, redukuje lęk i obawę przed nieznanym.
3) Buk pospolity, wskazany jest dla tych, którzy nie potrafią patrzeć optymistycznie i ciągle krytykują.
4) Tysiącznik, przeznaczony jest dla osób, które są nieśmiałe i łatwo ulegają innym.
5) Cerato, wskazane jest dla ludzi niewierzących we własne siły i umiejętności.
6) Śliwa wiśniowa, służy tym, którzy nie potrafią kontrolować swojego zachowania i cechuje ich nagła nerwowość oraz napady wściekłości.
7) Pąk kasztanowca, pozwala zlikwidować trudność w uczeniu się na błędach.
8) Cykoria podróżnik, daje poczucie panowania nad zazdrością i nadopiekuńczością.
9) Powojnik pnący, wskazany jest dla ludzi, którzy żyją we własnym świecie i mają problemy z odnalezieniem się w świecie realnym.
10) Jabłoń płonka, daje poczucie oczyszczenia z negatywnego wizerunku samego siebie.
11) Wiąz angielski, zwalcza poczucie przytłoczenia zbyt dużą odpowiedzialnością oraz pozwala przywrócić wiarę w siebie.
12) Goryczka gorzkawa, posłuży, gdy czujemy przygnębienie.
13) Kolcolist zachodni, sięgamy po niego, gdy zwątpimy w coś lub jesteśmy w głębokiej rozpaczy.
14) Wrzos pospolity, potrzebny będzie dla tych, którzy zbyt dużą uwagę skupiają na sobie.
15) Ostrokrzew, pozwala zwalczyć zazdrość, zawiść i nienawiść tłumiącą w sobie.
16) Wiciokrzew przewierceń, pozwala odciąć się od nękającej przeszłości i wrócić do teraźniejszości.
17) Grab pospolity, przywraca chęć do działania i nieodkładania spraw na później.
18) Niecierpek pospolity, niweluje niecierpliwość i związane z tym podenerwowanie.
19) Modrzew europejski, działa na wzmocnienie pewności siebie oraz towarzyszący przy tym kompleks niższości.
20) Kroplik żółty, działa na konkretne obawy i niepokój z tym związany, przeznaczony dla osób, które są płochliwe i wstydliwe.
21) Gorczyca polna, pozwala zwalczyć smutek, który powstał bez wyraźnej przyczyny.
22) Dąb szypułkowy, potrzebny jest, gdy walczymy do upadłego, wzmacnia siły witalne i przywraca cierpliwość i pracowitość.
23) Oliwka, daje siłę i energię w sytuacjach, gdy pojawiają się przeciwności losu.
24) Sosna, zwalcza poczucie winy u ludzi w sytuacji, gdy oskarżają siebie za błędy, których nie popełnili, cały czas mają poczucie, że są winni i mają niską samoocenę.
25) Kasztanowiec czerwony, dla ludzi, którzy nadmiernie narzekają i są nadopiekuńczy.
26) Posłonek kutnerowaty, pomaga w zawalczeniu paniki i przerażenia w sytuacji nagłego wypadku.
27) Woda źródlana, pokonuje sztywność zasad i niebywały perfekcjonizm, który przeradza się w obsesję. Za dużo obowiązków na siebie bierze i przez to czuje się niespełniony.
28) Czerwiec jednoroczny, zwalcza niepewność i niezdecydowanie. Ludzie popadają w przesadę. Są skrajnie smutni albo weseli.
29) Śniedek baldaszkowaty, walczy z przeżytym szokiem i jego skutkami, pozwala na złagodzenie jego negatywnego działania na psychikę.
30) Kasztan jadalny, stosowany jest w sytuacji dręczenia psychicznego i towarzyszącego przy tym smutku.
31) Werbena pospolita, działa na uspokojenie zbyt nadmiernego entuzjazmu i ogromnego wysiłku psychicznego.
32) Winorośl właściwa, to walka z tyranizmem i dominacją nad innymi.
33) Orzech włoski, pozwala przystosować się do zmieniających warunków w otoczeniu i związanym z tym stresem.
34) Okrężnica bagienna, pozwala pracować nad swoją wyniosłością i dumą.
35) Kasztanowiec zwyczajny biały, zwalcza natłok myśli, które niepotrzebnie zaprzątają głowę.
36) Stokłosa gałęzista, zdaje egzamin, gdy ludzie nie są pewni swojego wyboru, jeżeli chodzi o wybór właściwej drogi.
37) Dzika róża, to rezygnacja lub apatia.
38) Wierzba biała, dla ludzi użalających się nad sobą.


8
źródło: zasoby własne Autora źródło: zasoby własne Autora

Krople Bacha dobrze sprawdzają się w sytuacjach stresujących dla zwierząt. Po zastosowaniu kot lub pies staje się spokojniejszy i nie wykazuje agresji, nie boi się i nie ma traumy z przeszłości. Do doskonały wspomagacz przy problemach behawioralnych zwierząt. Tak samo, jak u ludzi najważniejsze jest zlokalizowanie problemu i dopiero skomponowanie odpowiedniego zestawu z ekstraktów. Tylko obserwacja zwierzaka i określenie przyczyny danego problemu, pozwala na trafienie we właściwą kompozycję kropli Bacha. Na podstawie ekstraktów kropli Bacha zostały zbadane emocje człowieka oraz zwierząt i stosowane są z powodzeniem we wszystkich przypadkach, które mają podłoże psychologiczne.


9

Uwagi i spostrzeżenia

 • Cena 30 ml ok. 60-70 zł. Można już kupić w Internecie, choć istnieją podróbki.

 • Nie jest lekiem i niezbędna jest konsultacja z weterynarzem, a w przypadku problemów psychicznych, z behawiorystą.

 • Do stosowania kropli Bacha należy prowadzić równolegle leczenie weterynaryjne.

 • Nie ma skutków ubocznych. Biegunka może pojawić się u zwierzaka, w niektórych przypadkach.

 • Termin ważności to 5 lat.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

 1. Zaloguj się:
 1. 13.09.2012

Komentarze

Obecnie stosuję na mojej Sonii, bo ma problemy psychiczne i wygryza sobie futerko na brzuchu i nogach. Zmieniłam jej dietę żywieniową i zrezygnowałam z kurczaka, widać postępy, ale w psychice nadal jest coś zakodowane, co powoduje, że zapomina się i gryzie futerko. Teraz więcej z nią się bawię i staram się okazywać więcej czułości i to też ma dobry wpływ. Dodatkowo już miesiąc będzie, jak Sonia dostaje krople Bacha i po ich zastosowaniu widzę poprawę. Rośnie futro, a Sonia nie liże swojego futra tak intensywnie. Mam mam nadzieję, że to jej pomoże. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-03-20 20:37:47

Te krople są też w wersji dla ludzi. Wszystko na bazie tych ekstraktów. Można naprawdę się wyciszyć i wrócić do równowagi. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2013-02-16 14:44:59

wow ! :)

Ostatnio zmieniony: 2013-02-15 15:54:59