Jak rozpoznać chorego psa?

Nie tylko ludzie miewają choroby, ale to również dotyczy psów. Psiak jest naszym oczkiem w głowie i miłym towarzyszem w codziennym życiu, zatem zadbajmy o jego dobre zdrowie.

1

Kiedy pies chodzi z podkulonym ogonem, ma smutny wzrok i jest nieskory do jakiejkolwiek zabawy, prawdopodobnie zachorował. Zdrowy piesek radośnie skacze, merda ogonem oraz jest zadowolony.


2

Wyciek ropny z oczu oraz suchy nos, są wyraźnym sygnałem choroby u psa.


3

Innym objawem psiej choroby są wymioty pupila oraz obecność krwi w moczu. Gdy pies zachowuje się nieswojo, przypatrzmy się tym dwóm dolegliwościom, które jak najbardziej wskazują na chorobę po ukłuciu kleszcza. Jest to choroba sezonowa, najczęściej występująca wczesną wiosną. Zatem, gdy przychodzi wiosna, zakupmy obrożę przeciw kleszczom lub użyjmy kropelek, które aplikuje się na karku psa.


4

Gdy nasz pupil chodzi z podkuloną łapką, najprawdopodobniej wbił w nią cierń lub drzazgę albo skaleczył się biegając np. po ostrych kamieniach. Przyczyny kulenia są różne.


5

Długotrwały brak apetytu u psa, wskazuje na chorobę.


6

Jeżeli pies zbyt często się drapie, może to oznaczać chorobę skórną, alergię lub zalęgnięcie się pasożytów na ciele, np. pchły.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.01.2013

Komentarze