Jak przekonać rodziców do kupna psa?

Ten problem pojawia się w pewnym okresie dziecka, gdy bardzo chce mieć swojego, kochanego przyjaciela. Każda wizyta w pobliżu sklepu zoologicznego, kończy się płaczem, pretensjami dziecka oraz pytaniem, dlaczego nie mogę mieć małego pieska? To ciężka decyzja nie tylko dla niego samego, ale również dla rodziców, którzy powinni zaufać swojemu dziecku i przygotować go do bycia odpowiedzialnym za zwierzaka.

1

Rodzice od najmłodszych lat powinni już wpajać dziecku zasady właściwego traktowania zwierzęcia. Ważnym elementem przyswajania wiedzy jest nauka opieki i dużego przywiązania oraz pełna świadomość odpowiedzialności za zwierzątko. Dziecko musi wiedzieć, że uszy psa, czy ogon nie jest do zabawy i nie należy go ciągnąć, bo sprawia mu się ból.


2
źródło: http://www.sxc.hu/photo/1162990 źródło: http://www.sxc.hu/photo/1162990

Dziecko musi wiedzieć, że psa trzeba karmić i to regularnie oraz, jak najczęściej wychodzić z nim na dwór, ponieważ ma swoje potrzeby. To przeważnie początkowy etap, gdzie dziecko stawia pierwsze kroki i pewnych rzeczy, czy sytuacji jeszcze nie zna. Dlatego ważne jest, aby rodzice uczyli swojego malucha dobrego kontaktu z każdym zwierzątkiem, które będzie w przyszłości w domu.


3

A co zrobić, gdy jesteśmy już „prawie” dorośli, jednak rodzice mają opory, co do przyjęcia nowego domownika na czterech łapach? Najważniejsze - to Ty musisz udowodnić, że świadomie dokonujesz wyboru i chcesz mieć takiego psa. Dobrze wiesz, że to wiele wyrzeczeń, nawet, gdy Tobie się w danej chwili nie chce. Pies to nie zabawka i nie można odłożyć na półkę, gdy znudzi się.


4
źródło:http://www.sxc.hu/photo/1167634 źródło:http://www.sxc.hu/photo/1167634

Biorąc sobie szczeniaka, musisz być przygotowany na wiele niespodzianek ze strony pupila. Na pewno będą pogryzione kapcie, kilka razy zrobi siusiu na Twojej, ulubionej bluzie. Wszystkie te „drobne niedogodności” będziesz musiał w dzień w dzień tolerować, a nawet powiem więcej, pokochać.


5
źródło: http://www.sxc.hu/photo/1037029 źródło: http://www.sxc.hu/photo/1037029

Nie możesz denerwować się na szczeniaka i już nawet nie wspomnę, o karze cielesnej! Właściciele często tracą panowanie i karcą psiaki za ich nieposłuszeństwo. To nie jest wina psa tylko właściciela, który nie potrafi nad psem zapanować.


6

Jeżeli chcesz być pozytywnie postrzegany przez swoich rodziców, to zacznij udzielać się w najbliższym schronisku dla bezdomnych zwierząt. Jest tyle możliwości. Wolontariat to szlachetne zajęcie, a wdzięczność ich jest bezcenna. Może wśród nich znajdziesz tego, jedynego przyjaciela?


7

Nauczysz się systematyczności i odpowiedzialności za psy, koty i inne zwierzęta tam znajdujące się. Wyrobisz w sobie pewne cechy, które będą Twoimi atutami w negocjacjach z rodzicami. To świetna szkoła, dla tych, którzy naprawdę czują powołanie do niesienia pomocy biednym zwierzakom.


8

Swoją pasję spróbuj zrealizować, jako trener w szkole dla psów, może, jako asystent albo zapisz się na taki kurs. Poznasz tajniki mowy psów i będziesz wiedział, jak z nimi postępować.


9
źródło: http://www.sxc.hu/photo/1171404 źródło: http://www.sxc.hu/photo/1171404

Zainteresuj się w swoim sąsiedztwie, czy nie ma ktoś psa i chętnie pozwoli Tobie zająć się nim dorywczo. Na przykład możesz z sąsiadką ustalić grafik, związany z wychodzeniem na spacery. Te namiastki bycia, nawet chwilowym właścicielem, pozwolą Tobie na wartościową naukę, związaną z opiekowaniem się zwierzętami. Zdobywasz doświadczenie i uznanie w oczach rodziców. Nie ma nic za darmo. Musisz dać z siebie wszystko, aby móc rozmawiać z nimi o kupnie albo przygarnięciu psa.


10

Jeżeli chcesz sprawdzić się, jako wzorowy właściciel czworonoga to, spróbuj zrobić eksperyment, który pokaże, na ile prawdziwe są Twoje deklaracje, dotyczące opieki nad psem. Kup w sklepie zoologicznym smycz i traktuj ją, jako swojego, nowego przyjaciela. Zacznij, chociażby od jutra. Wstajesz rano idziesz na spacer, wracasz po szkole, ponownie wychodzisz na długi spacer i obowiązkowa przechadzka wieczorem. Nie ma wyjątków, czy śnieg pada, deszcz, czy upał, pies musi niestety wyjść. Nie ma wymówek. Pamiętaj to zwierzę i ono czuje. Po tym eksperymencie sam będziesz wiedział, czy stać Cię na to, aby być odpowiedzialnym za prawdziwego psa.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 21.12.2010

Komentarze

Tak, oczywiście, że ze schroniska. No, chyba, że rodzina ma konkretną rasę na myśli i związane z tym psiakiem plany (rodowód, wystawy itp.). Ale tak, to, jak najbardziej ze schroniska. To są najbardziej wierne i kochane zwierzaki. Poza tym robimy coś dobrego dla nich. Otrzymują szansę na lepsze życie. Jednak warto przygotować się do adopcji stworzenia. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-02 21:20:49

Jeżeli mowa już o kupnie pas, warto może pomyśleć nad adopcją psa ze schroniska.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-01 22:54:42

Żadne zwierzątko nie jest zabawką i należy mieć tego pełną świadomość. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2011-02-21 19:21:32

Dobra porada godna przeczytania :-)

Ostatnio zmieniony: 2011-02-21 11:45:40

Bardzo dobra porada. Komentarz wyżej również jest bardzo ważny.

Ostatnio zmieniony: 2010-12-27 10:26:28

Jedna rzecz - przed kupnem psa sprawdź (mam tu na myśli testy lekarskie) czy któryś z domowników nie jest uczulony. Bardzo nie miło oddaje się psa, bo ktoś z domowników dostaje łzawienia oczu.

Ostatnio zmieniony: 2010-12-22 12:22:12