Jak poznać, czy fretka to zwierzę dla mnie?

Wiele osób chce mieć fretkę. Ale czy na pewno powinno? Zanim się zdecydujesz na zakup tego przeuroczego zwierzątka, przeczytaj...

1

Fretka to zwierzątko, które żyje 8-12 lat. Jest to więc zobowiązanie "długoterminowe". Odpowiedz sobie na pytanie: Czy jestem wystarczająco obowiązkowy i odpowiedzialny, żeby wziąć na siebie taką odpowiedzialność? Właściwie wychowywana i traktowana fretka staje się członkiem rodziny i "przyjacielem" i tak należy się z nią obchodzić.


2

Fretka to bardzo towarzyskie stworzonko. Chociaż przesypia większą część dnia, to jednak potrzebuje ruchu i to Ty musisz go jej zapewnić. Tchórzofretki uwielbiają zabawki, ale każda z nich szybko im się nudzi i trzeba stale wymyślać nowe rozrywki. Ponadto najlepiej się chowają, jeśli mają towarzystwo. A zakup dwóch fretek to podwójne wydatki i podwójna odpowiedzialność.


3

No właśnie... wydatki. Fretka jest dość drogim w utrzymaniu zwierzęciem. Nie tylko samo jej kupno (za jedną fretkę trzeba zapłacić grubo ponad 100zł, a czasem nawet 500), to dodatkowo musi mieć ona całe wyposażenie: DUŻĄ klatkę, hamak itp. itd.
Żywność dla fretek również jest kosztowna (ale o tym napiszę więcej w innej poradzie...).


4

I jeszcze jedna rada. Jeśli masz w domu małe dziecko - nie kupuj fretki. Fretka, choć jest kochanym zwierzątkiem, potrafi być wredna i ugryźć. Czasem zresztą gryzą też, kiedy chcą przykuć naszą uwagę - małe dziecko może tego nie rozumieć i ugryzione przez fretkę upuścić je i zrobić mu krzywdę.

Dobrze więc zastanów się, zanim zdecydujesz się na zakup tego przemiłego stworka:)


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 13.03.2013

Komentarze