Jak pozbyć się pcheł u psa?

Pchły pupila to problem wielu właścicieli. Nikt z nas nie chce mieć w domu psa, który ma pchły. Kilka porad jak sobie poradzić z tym problemem.

1

Każdy z nas wie, że najlepsza jest prewencja, a nie samo leczenie. Kup swojemu psu obrożę przeciw pchłom lub stosuj specjalne środki bezpośrednio na sierść zwierzęcia.


2

W ramach przeciwdziałania nie pozwalaj bawić się swojemu psu z napotkanymi zwierzakami. Oczywiście nie chodzi o to, by odciągać psiaka od każdego napotkanego psa. Unikaj bezpańskich zwierząt oraz takich, po których widać, że ich właściciel nie za bardzo dba o swojego pupila.


3

Jeżeli Twój pies nabawi się pcheł usuń je specjalnym grzebieniem. Grzebień spłucz pod bieżącą wodą. Po wyczesaniu wykąp psa używając szamponu przeciw pchłom. Po kąpieli wyczesz psa ponownie.


4

Po kąpieli musisz zdezynfekować posłanie psa. Jeżeli jest możliwość najlepiej wyrzucić koc czy inne posłanie. Jeżeli nie chcesz tego robić zdezynfekuj dokładnie to miejsce.


5

W razie zauważenia pcheł u Twojego psa najlepiej jest skonsultować się z weterynarzem. Doradzi nam, która metoda będzie najlepsza aby się ich pozbyć oraz powie, co należy stosować, aby nie dopuścić do powtórzenia się sytuacji. Często weterynarz poleca metodę farmakologiczną przeciw pchłom.


6

Pchły mogą znajdować się nawet w Twoim ogrodzie. Pamiętaj o tym, by przycinać regularnie trawę, tak by promienie słoneczne miały możliwość docierania do trawnika. Pchły bowiem nie przetrwają w gorących miejscach.


7

Dodatkowo w miejscu posłania Twojego zwierzaka warto rozłożyć liście róży, mięty lub paproci. Pchły nie tolerują tego zapachu.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.08.2010

Komentarze

ciekawe porady

Ostatnio zmieniony: 2013-05-13 22:49:53

super porada

Ostatnio zmieniony: 2013-01-20 14:03:51

Super porada! Ja swego psa zakraplam specjalnym preparatem dwa razy w roku.Jest na kleszcze,wszy i pchły:)). Warto go kupić:)))

Ostatnio zmieniony: 2012-11-30 12:02:33

Świetne podpowiedzi:) Warto z nich skorzystać:) W wolnej chwili,zapraszam do mnie:)

Ostatnio zmieniony: 2011-01-30 16:43:08

Pieski i koty mają ten sam problem z pchłami. Fajny artykuł. Pozdrawiam i zapraszam do mnie:).

Ostatnio zmieniony: 2010-11-15 18:16:12