Jak pomóc zwierzętom w schronisku?

Pomoc schronisku nie zawsze polega na wpłacaniu pieniędzy, czy wolontariacie. Wiadomo, są to jedne z najlepszej pomocy. Co jednak możemy zrobić aby pomóc, kiedy nie możemy wpłacić pieniędzy ani regularnie odwiedzać schroniska? Jest kilka sposobów.

1

Jeśli nosimy się z zamiarem kupa psa, pomyślmy czy nie lepiej wybrać tego ze schroniska. Będziemy mogli korzystać z rad doświadczonych trenerów czy behawiorystów i weterynarzy przeważnie za darmo. Mamy też pewność, że nasz pupil będzie jedyny w swoim rodzaju a nie kopią rasowych piesków.


2

Jeśli już mamy jakiegoś zwierzaka w domu lub nie możemy go mieć, pomagajmy innych sposobem. Możemy skontaktować się ze schroniskiem i dowiedzieć się czy nie potrzeba np. zrobić ogłoszeń o adopcji zwierzaków. Jeśli potrafimy ładnie pisać, możemy przygotowywać teksty z historią pieska, która będzie umieszczana w parze ze zdjęciem.


3

Kolejnym pomysłem może być zbieranie rzeczy potrzebnych w schronisku. Przydaje się nie tylko specjalistyczna karma (choć jest bardzo istotna) ale też koce, poduszki, materace, prześcieradła, Jeśli robimy porządki w szafach, nie wyrzucajmy takich rzeczy. Nie możemy sami dostarczyć tego schronisku? Popytajmy w sklepach zoologicznych, czy nie prowadzą zbiórek dla schronisk.


4

Jeśli nasze dziecko chodzi do szkoły, zaproponujmy coroczną zbiórkę rzeczy dla zwierząt ze schroniska. Ktoś może ma w domu nie potrzebne miski czy kaganiec w złym rozmiarze, który się już nie przyda. Mogą być też zabawki którymi nasz pupil się już nie bawi. Wiadomo że razem możemy więcej a każda nawet najmniejsza pomoc jest czymś wielkim.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.09.2012

Komentarze

bardzo fajna porada

Ostatnio zmieniony: 2013-02-15 15:51:22