Jak pomóc bezdomnym psom nie wychodząc z domu ?

Nie każdy jest w stanie wesprzeć finansowo czy materialnie zwierzęta ze schroniska czy chociażby wygospodarować trochę wolnego czasu, aby je odwiedzić, wyprowadzić na spacer itd. Istnieje jednak pewien sposób, dzięki któremu nie ruszając się z domu, jesteśmy w stanie realnie pomóc bezdomnym psom. Poniżej podam dwa proste sposoby, nie wymagające od nas opuszczania domu, pozwalające udzielić nam wsparcia finansowego zwierzętom ze schroniska.

  • Dla kroku 1 - zarobki będące podstawą rozliczenia rocznego (PIT)
  • Dla kroku 2 - komputer z dostępem do internetu
1
Źródło: schronisko.net Źródło: schronisko.net

Przekazujemy 1% naszego podatku na zwierzęta ze schroniska. Z otrzymanych tą drogą środków schroniska kupują dla swoich podopiecznych m.in. karmę, leki, szczepionki ,jak również ocieplają budy, remontują boksy itp.
Dobrym przykładem jest Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals, które w ramach podziękowania przesyła nam list wyrażający swoją wdzięczność dla naszego wsparcia oraz informację o strukturze dokonanych wydatków z uwzględnieniem poszczególnych podlegających im schronisk.


2

Wchodzimy na stronę http://www.pustamiska.pl/index.php i klikamy na miskę. Możemy ustawić stronę jako startową w naszej przeglądarce i wchodząc codziennie wspierać bezdomne psy. Strona ta zajmuje się zbiórką środków finansowych z emisji reklam. Możemy ponadto rozreklamować stronę wśród znajomych, aby zwiększyć zasięg pomocy.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 03.03.2011

Komentarze

Cześć.

Spodobała mi się Twoja porada. Czy pozwolisz, że jej treść przekopiuję na swoją stronę dot. ochrony zwierząt?
Oczywiście podkreślę fakt, że jesteś jej autorem. Jeżeli chcesz do mnie napisać: lukaszfroch7@o2.pl . Pozdrawiam!

Ostatnio zmieniony: 2011-08-06 19:28:26

Była jeszcze bardzo fajna akcja Nakarm psa z Szerlokiem (http://szerlok.pl/nakarm_psa/). Akcja już zakończona, a wyniki są budujące, oprócz karmy dla zwierząt, kilkanaście psów znalazło nowy dom.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-05 15:07:26

O stronie pusta miska pisałem w jednej z moich porad. Takie akcje są niesamowite i aż trudno mi uwierzyć, że tak mało osób klika by pomóc tym biednym psiakom.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-04 22:34:16

Hej Cliff79, ten gest "napełnij miskę" poprzez kliknięcie. Super pomysł. Pomyśleć, ile moglibyśmy nakarmić głodnych zwierząt tylko poprzez klikanie. Dziennie każdy z nas klika po stronach internetowych kilka razy albo i może więcej. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-04 20:44:41

Również ciesze się, że jest możliwość wskazania pewnych sposób na pomoc tym zwierzętom, a dodatkowo budujące jest, że są osoby którym zależy na udzielaniu takiej pomocy. Gdyby tylko te porady miały jeszcze większy zasięg byłoby już naprawdę nieźle, ale małymi kroczkami można też coś zdziałać. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-04 18:19:03

Cliff79, podoba mi się, że pojawiło się kilka porad o pokrewnym temacie, jak pomagać zwierzętom (to moja porada), a potem dalej poszło w eter i powstają kolejne pomysły na pomoc tym zwierzętom. Chciałbym, aby czytający nie tylko czytali nasze porady, ale też stosowali nasze podpowiedzi. Taką akcją na pewno przyczynimy się do uratowania biednych zwierząt. Te porady mają na celu wywołanie określonej reakcji w postaci działania. Tak, więc, oby więcej takich porad. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-03 23:20:48