Jak podać preparat spot-on psu?

W sezonie letnim wzrasta ryzyko inwazji kleszczy oraz pcheł u naszych milusińskich. Bardzo popularnym sposobem by je przed tym uchronić jest stosowanie różnych środków odstraszających w formie między innymi preparatów spot-on.

  • osoba przytrzymująca zwierzaka :)
1

Kup preparat odpowiedni dla Twojego zwierzaka - istotna jest tutaj jego waga. To do zrobienia u każdego lekarza weterynarii.


2

Cała zawartość opakowania musi znaleźć się na skórze zwierzęcia. Najlepiej poproś drugą osobę by Ci asystowała - chodzi o to by przytrzymać zwierzaka, nie każdy dobrze znosi tego typu zabiegi.


3

Delikatnie rozgarnij sierść na grzbiecie, u nasady szyi i zaaplikuj kilka kropli specyfiku. Następnie powtórz tę czynność na wysokości klatki piersiowej, lędźwi oraz u nasady ogona.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Ważne by zrobić to dokładnie nad kręgosłupem wtedy zwierzę nie zliże podanego preparatu. Pozatym 2 dni przed i 2 dni po podaniu odpuszczamy sobie kąpiel zwierzęcia. Natomiast bezpośrednio po dobrze jest zająć czymś pupila (spacer, zabawa) tak by nie mógł pozbyć się zakroplonego leku zaraz po podaniu, potrzeba ok 30 minut by ten wstępnie się wchłonął.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 01.06.2012

Komentarze