Jak obcinać pazury psom? Bezboleśnie i bezstresowo

Za długie pazury u psa zaczynają wrastać, a tym samym sprawiać ból. Jeśli do tego dopuścimy, potrzebna będzie interwencja weterynarza. Obcinanie pazurów jest absolutną koniecznością w przypadku piesków domowych (te podwórkowe zwykle same "piłują" pazurki kopiąc dziury w ogrodzie). Niestety zabieg ten to w większości domów istna próba sił. Właściciele szarpią się ze swoim pupilem W efekcie czynność ta zostaje wykonana niedokładnie. Jednak tak wcale nie musi być! Sekret tkwi oczywiście w odpowiednim podejściu do psa.

1

Głaszcz psa po łapach

Głaszcz psa po łapach

Zazwyczaj drapiemy psy za uchem, po grzbiecie albo po brzuchu. Mało kto w czasie pieszczot z pupilem głaszcze jego łapy. Nic więc dziwnego, że kiedy zabierasz się do obcinania pazurów, pies zaczyna się stresować. On po prostu nie wie dlaczego ktoś nagle dotyka jego łap i jeszcze na dodatek zbliża się do nich jakimś dziwnym metalowym urządzeniem!
Moja rada brzmi: głaszcz psa po łapach jak najczęściej! Wtedy twój pupil przyzwyczai się do dotykania go w tym miejscu, nabierze zaufania i co najważniejsze, ta czynność zacznie mu się dobrze kojarzyć.


2

Dobre nastawienie to podstawa

Musisz pamiętać, że psy idealnie wyczuwają emocje. Twoje złe nastawienie sprawi, że pies będzie niespokojny.


3

Nie stresuj psa!

Jeżeli zaczniesz robić cokolwiek na siłę, pies się zestresuje i nie będzie chciał współpracować. Zacznij od pieszczot. Drap psa za uchem, po brzuchu, po łapach... A potem po prostu obetnij mu pazury. Nie twierdzę, że już za pierwszym razem wszystko się uda idealnie, ale jestem pewna, że z czasem Twój piesek przyzwyczai się do tego zabiegu i zacznie go traktować jak małą przerwę w zabawie.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 08.07.2014

Komentarze