Jak nie należy karmić kota?

Jak wiadomo koty uwielbiają jeść. Nie potrafią jednak samodzielnie decydować co powinny a czego nie powinny spożywać. Dlatego ważne jest abyśmy my, ich opiekunowie posiedli wiedzę na ten temat i wykazali się rozsądkiem podając swoim pupilom pokarm. Często bowiem z miłości do zwierząt popełniamy błąd i podtykamy różne smakołyki, które niekoniecznie są zdrowe.

1

Podstawowym błędem, który popełniamy jest dzielenie się z naszym pupilem resztkami z obiadu lub odpadkami kulinarnymi z naszej kuchni. Kot nie może być odżywiany w taki sposób, ponieważ spożyłby zbyt dużo tłuszczu i węglowodanów, a za mało tak potrzebnego białka.


2

Surowe mięso.
Spożycie surowego mięsa przez kota grozi zakażeniem salmonellozą, toksoplazmozą i wirusem wywołującym wściekliznę rzekomą (choroba jest śmiertelna). Dlatego kot powinien jeść wyłącznie mięso gotowane.


3

Wątróbka.
Surowa - powoduje biegunkę.
Gotowana - powoduje obstrukcję.
Ponadto kot nie powinien spożyć więcej niż 150 gramów wątróbki dziennie, gdyż może dojść do zatrucia wit.A, której wątróbka zawiera bardzo dużo (objawy: zaburzenia ruchu).


4

Mleko.
Panuje powszechne przekonanie, że kotu należy podawać mleko. Otóż nie, kot nie powinien pić mleka, ponieważ nie trawi laktozy. Do picia należy podawać świeżą, czystą wodę.


5

Surowe jajka.
Surowe białko dla kota jest zbyt ciężko strawne. Istnieje też ryzyko zakażenia salmonellą.


6

Kości.
Kości drobiowe są niebezpieczne ze względu na możliwość utknięcia w gardle, więc lepiej nie podawać ich kotu.


7

Teraz, kiedy już wiemy czym nie należy karmić kota, możemy z przyjemnością zająć się jego żywieniem. Mamy bowiem świadomość, że tym czym go nakarmimy nie wyrządzimy mu krzywdy. Nasz kociak w zamian odwdzięczy się nam zadowolonym mruczeniem.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 11.01.2013

Komentarze

hehe żartuje :D porada fajna :D ale tytuł trochę mylący ;),

Ostatnio zmieniony: 2013-01-12 09:34:17

A to się da nie karmić kota :) to takie słodziaki :D

Ostatnio zmieniony: 2013-01-12 09:33:23