Jak bawić się laserem z kotem?

Jestem właścicielką kotki o imieniu Sonia oraz kocura Blekiego. Ostatnio kupiłam jej zabawkę z laserem. Poza tradycyjnymi myszami z futerka, piłeczkami i wędkami, uwielbia gonić za tym światełkiem. Sonia na sam dźwięk łańcuszka przyczepionego do tego lasera biegnie z drugiego pokoju. Zabawa jest przednia. Oto jej zmagania zapisane na nagraniu, jak złapać czerwony punkcik. Spostrzeżenia Zabawka przeznaczona jest dla wszystkich wiekowo kotów, chyba żaden nie pozostanie obojętny na laser. Trzeba uważać, aby, podczas zabawy nie świecić w oczy, ponieważ promienie lasera są szkodliwe dla wzroku. Należy zabawę dozować, aby kot sam domagał się i nas prowokował. Najodpowiedniejszy czas to 10 minut i przerwa. Doskonale ćwiczy swoją zwinność i szybkość. Uruchamia się instynkt łowczy, co dobrze wpływa na kota rozwój i psychikę. Kot wybawiony, to kot szczęśliwy i zrelaksowany. Zabawka dostarcza kotu dużo emocji, przez co kot męczy się i idzie na zasłużony odpoczynek. To dobre rozwiązanie dla właścicieli kotów, które mają za dużo energii, szczególnie pod wieczór. Dla właściciela przyrząd jest wygodny, bo w kształcie myszy, jedyne, co jest męczące to przycisk musimy trzymać cały czas wciśnięty, jak chcemy światełko. Poza tym są same plusy i dużo śmiechu, gdy patrzymy, jak bardzo kot potrafi zaangażować się w nieustanną gonitwę za laserem. Mój Bleki często dołącza się do zabawy z Sonią. Poza tym taka zabawa zbliża emocjonalnie opiekuna i kota do siebie jeszcze bardziej. Kot lubi być cały czas w centrum uwagi.

Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 25.11.2012

Komentarze

Polecam, widok mnie rozbraja, jak ona biega za tym laserem. Codziennie nie pójdzie spać, jak nie pobawi się ze mną tą myszą laserową. Ja przy najmniej nie męczę się, a obydwa koty na przemian gonią światełko. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-16 15:16:26

Bardzo ciekawe, teraz też mam kotka i wypróbuję to :)

Ostatnio zmieniony: 2012-12-15 11:55:40

Oj tak. Ona sama wie, że zawsze wieczorem sięgam po tą zabawkę i jest jej pora na gonitwę. potem kładzie się zmęczona przy mnie i śpi do samego rana. Jest bardzo grzeczną kotką. Zabawka na razie wyparła wszystkie, inne. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-01 14:00:47

Oj tak. Ona sama wie, że zawsze wieczorem sięgam po tą zabawkę i jest jej pora na gonitwę. potem kładzie się zmęczona przy mnie i śpi do samego rana. Jest bardzo grzeczną kotką. Zabawka na razie wyparła wszystkie, inne. Pozdrawiam.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-01 14:00:45

Ciekawa zabawka, napewno poprawi kondycje kotu. :-)

Ostatnio zmieniony: 2012-12-01 12:17:47

nie mam kotka ale ciekawy temat

Ostatnio zmieniony: 2012-11-28 21:43:03