Gryzak dla kota – czy rzeczywiście jest potrzeby mruczącemu zwierzakowi?

Koty uwielbiają dobrą zabawę, gryzienie i smaczne kąski – właśnie dlatego i twój mruczek będzie zachwycony, kiedy podasz mu naturalny gryzak. Taki smakołyk-zabawka zaspokaja kocie potrzeby i zapewnia mnóstwo rozrywki, a jego żucie może przysłużyć się zdrowiu pupila. Dowiedz się, dlaczego gryzak to niezbędny element wyprawki dla kota

1

Naturalne gryzaki dla kota – jak powstają?

Naturalne gryzaki dla kota – jak powstają?

Jeśli szukałeś gryzaka dla swojego pupila, na pewno spotkałeś się z gadżetami wykonanymi z tkanin, z tworzyw sztucznych czy z kocimiętką, która ma przyciągać uwagę kota. Jednak doskonałą alternatywą dla nich są naturalne gryzaki – takie, które powstają np. z suszonego mięsa.Są to mięsne kawałki, które zostały poddane specjalnej obróbce, tak aby były odpowiednio twarde dla kotów. Mogą to być wysuszone kąski kurczaka, ale też ryby – śledzie, szprotki.Pamiętaj jednak, że takie gryzaki mogą być groźne dla kociego zdrowia. Dzieje się tak np. wtedy, gdy do ich obróbki wykorzystuje się glicerol. Dzięki niemu wysuszone mięsne kąski stają się nieco bardziej miękkie, elastyczne. Jednak substancja ta może podrażnić przewód pokarmowy zwierzęcia, a nawet powodować wzdęcia i biegunkę. Dlatego, zanim wybierzesz właściwy gryzak, dowiedz się, jak był on wyprodukowany.


2

Dlaczego naturalne gryzaki dla zwierząt są potrzebne także kotom?

Koty mają zwykle złożoną osobowość. Aby zaspokoić ich potrzebę zabawy, polowania i rozrywki, opiekunowie kupują pupilom całe mnóstwo gadżetów. Ponadto utrzymanie zwierzęcia w doskonałej formie wymaga stosowania różnorodnej, bogatej diety.Łatwym sposobem na to, aby pomóc sobie w opiece nad mruczkiem, jest wybór dobrego, naturalnego gryzaka. To coś więcej niż kolejna, zwykła zabawka – to patent na to, aby kot był szczęśliwy, zadowolony, a jednocześnie lepiej odżywiony.


3

Naturalne gryzaki dla kotów, jako smaczne i wartościowe przekąski

Nawet jeśli podajesz kotu wysokiej jakości karmę mięsną czy z ryb, to na pewno będzie on zadowolony, jeśli urozmaicisz jego dietę. „Suszki”, czyli suszone, twarde kawałki mięs mają dla mruczących czworonogów atrakcyjny, intensywny smak. To samo dotyczy przysmaków do gryzienia w postaci wysuszonych szprotek czy śledzi.Pamiętaj też, że taka przekąska może być bardzo zdrowa. Jeśli wybierzesz gryzaki dla kota, które powstają w 100% z mięsa, bez dodatku konserwantów i barwników, to będą one doskonałym źródłem zwierzęcego białka.


4

Naturalne gryzaki dla zwierząt – patent na zdrowe uzębienie

Kotom zdecydowanie częściej niż psom podaje się karmę mokrą. Kawałki takiego pokarmu mogą osiadać na zębach – resztki jedzenia mogą być przyczyną problemów z uzębieniem.Sposobem na to, aby zatroszczyć się o zdrowie jamy ustnej mruczka, jest podawanie mu suchej karmy. Dobrze sprawdzą się też naturalne gryzaki. Podczas ich gryzienia i żucia kot będzie jednocześnie pozbywał się płytki nazębnej odpowiedzialnej za próchnicę. Taka zabawa z gryzakiem może uchronić pupila przed utratą zębów.


5

Naturalne gryzaki dla kota to gwarancja dobrej zabawy

Pamiętaj, że nawet najbardziej niewinnie wyglądający mruczek to urodzony łowca. Jeśli „poluje” w twoim domu i uda mu się dopaść zdobycz, powinna czekać na niego nagroda. Może nim być smaczny gryzak, który będzie źródłem dodatkowej rozrywki.Gryzienie, żucie i szarpanie kawałków suszonego mięsa może na dłużej zająć twojego kota. Taka aktywność pozwala też zwierzakowi odprężyć się i wyciszyć.


6

Gryzak dla kota, czyli obowiązkowy gadżet dla domowego drapieżnika

Dorosłe koty mają 30 zębów i bardzo lubią ich używać. Bywa, że zwierzak podczas zabawy delikatnie gryzie swojego opiekuna. Niekiedy jednak zaczyna on mocniej wbijać kły w skórę – jest to instynktowne zachowanie tych zwierząt. W takim momencie przyda ci się gryzak, który będzie zdecydowanie bardziej atrakcyjny dla kota niż twoja ręka czy noga.Zapewniają zdrowie zębów, stanowią naturalną i bezpieczną zabawkę oraz są pożywne – między innymi z tych powodów gryzak dla kota powinien zainteresować każdego opiekuna mruczka.


Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.09.2022

Komentarze