Zapomniane 3 najważniejsze zasady długiego i zdrowego życia.

Czy na fali rygorystycznych diet, zdrowego odzywiania oraz wysiłku fizycznego na boczny tor zeszły inne ważne, niezbędne zasady dzięki którym będziemy się mogli cieszyć długim i zdrowym życiem? Dzięki poniższym zasadom od wieków ludzie dożywają sędziwego wieku w zdrowiu oraz dobrym samopoczuciu.  
1

Kręgosłup - czy pamietamy jak bardzo jest ważny?

Kręgosłup - czy pamietamy jak bardzo jest ważny? Jeśli bedziemy poświęcać wystarczająco uwagi naszemu kręgosłupowi unikniemy problemów z bólami glowy, katarem czy złym funkcjonowaniem serca.

Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że aż 60% chorób z którymi się zmagamy mają swoje podłoże w chorym, zaniedbanym kręgosłupie.
Siedzący tryb pracy, brak wysiłku fizycznego czy nieodpowiednia pozycja ciała podczas snu prowadzi do minimalnych zwichnięć kręgów szyjnych, piersiowych czy lędźwiowych.
W efekcie prowadzi to do bólów głowy, bezsenności, kaszlu czy chorób związanych ze złym funkcjonowaniem serca.
Ponadto osoby które nie poświęcają wystarczająco uwagi na swój kręgosłup mogą zmagać się z problemami ze skórą, ciągłym przemęczeniem czy chorobami tarczycy.
Chcąc zadbać o kręgosłup powinniśmy pamiętać o odpowiedniej pozycji podczas snu. Jest to najważniejszy moment kiedy ma możliwość odpoczynku i według badań najbardziej mu pomożemy śpiąc na plecach z wyprostowanymi rękami wzdłuż ciała. Ważne są również ćwiczenia rozciągające, które pomogą utrzymać odpowiednią postawę i wzmocnić mięśnie grzbietu. Pamiętajmy również o unikaniu stresu, ponieważ to właśnie on powoduje napięcie mięśni co w efekcie prowadzi do bólu. Postarajmy się o odpowiednie miejsce do pracy - to zazwyczaj tutaj spędzamy najwięcej czasu, dlatego tak ważne jest aby monitor był powyżej linii oczu, a oparcie powinno odpowiadać naturalnemu zgięciu kręgosłupa.


2

Oddychanie przeponowe

Oddychanie przeponowe Prawidłowy oddech może okazać sie zbawienny dla naszego zdrowia, samopoczucia oraz emocji. Warto ćwiczyć jak powinniśmy poprawnie oddychać wykorzystując potencjał naszych płuc.

Prawidłowe oddychanie to przepis na sukces długiego życia, lepszego samopoczucia oraz dobrych emocji. Oczywistym jest dla nas, że tlen jest najważniejszym pokarmem, który otrzymują nasze komórki. A czy jest dla nas oczywiste, że powinniśmy dostarczać im go więcej niż robimy to na co dzień źle oddychając?
Warto wiedzieć, że jeśli ilość wdychanego powietrza nie będzie równa ilości wydychanego dwutlenku węgla to zatruwamy organizm. Prawidłowym sposobem oddychania jest oddychanie przeponowe, które usprawnia prace układu limfatycznego, pomaga usuwać toksyny z organizmu, przyspiesza prace mózgu oraz opóźnia procesy starzenia.
Prawidłowe oddychanie (ćwiczenie):
Usiądź wygodnie, wyprostuj kręgosłup, zrelaksuj ramiona i zamknij oczy.
Zacznij oddychać przeponą: przy wdechu napełnij brzuch powietrzem, przy wydechu wypuść je. Obserwuj, jak brzuch reaguje na wymiane powietrza. Miej świadomość każdego wdechu i wydechu. Zrób przynajmniej 10 takich oddechów. Ćwiczenie powtarzaj przynajmniej raz dziennie. Pamiętaj, że długość wydychanego powietrza powinna być dwa razy dłuższa niż wdychanego.
Droga do opanowania prawidłowego oddychania są regularne ćwiczenia. Organizm odwdzięczy się natychmiast.


3

Oczyszczanie organizmu - czyli dbanie o higiene zewnętrzną ciała

Oczyszczanie organizmu - czyli dbanie o higiene zewnętrzną ciała Oczyszczanie organizmu to niezbędny etap do zdrowego życia. Chcąc dawać naszemu organizmowi to czego potrzebuje, powinniśmy usunąć to co przeszkadza mu w prawidlowym funkcjonowaniu.

Pierwsza, najważniejsza zasada - oczyszczanie nie oznacza głodówki. Nie jest ona wcale konieczna abyśmy mogli usunąć zalegające toksyny i zanieczyszczenia z naszego organizmu. Obok usunięcia ich cały sens polega na wprowadzeniu do organizmu masowych ilości enzymów, witamin i minerałów, czyli na uzupełnieniu ewentualnych niedoborów.
Jelita – to właśnie one maja znaczącą role w oczyszczaniu organizmu z toksyn. Jeśli zapomnimy o tym aby odpowiednio o nie dbać, przy jednoczesnym zanieczyszczaniu organizmu będziemy mieć poważne problemy ze zdrowiem takie jak astma, zapalenie jelita grubego, rak czy zapalenie stawów. Jeśli toksyny zalegają w naszym organizmie mamy problemy z oddychaniem, samopoczuciem oraz odpornością. Dlatego tak ważne jest obok prawidłowego odżywiania, oczyszczanie organizmu. Z pozoru nie jest to łatwe ani przyjemne, jednak powinniśmy oczyścić organizm z toksyn około 4 razy w roku, przed czym powinniśmy się do tego odpowiednio przygotować. Oczyszczanie może trwać jeden lub kilka dni.
Z przyjemnością możemy oczyścić organizm jedząc w ciągu jednego dnia same owoce oraz warzywa. Jeśli jednak będziemy chcieli zafundować naszemu organizmowi porządne oczyszczanie musimy się do tego dobrze przygotować, a tuż po nim stopniowo wprowadzać odpowiednią dietę. Przy dłuższym oczyszczaniu warto skonsultować się z lekarzem, który będzie mieć na uwadze wasz stan zdrowia oraz podpowie jak odpowiednio przejść takie oczyszczenie.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 01.09.2017

Komentarze