Skuteczne sposoby na przyspieszenie okresu

Wycieczka zaplanowana, wczasy wykupione, termin szkolenia uzgodniony, zaproszenie na wesele już od dawna leży w szufladzie - spoglądasz w kalendarz i teraz dopiero uświadamiasz sobie, że to właśnie wtedy przypadają także "te dni" - okres. Okres bardzo często wiąże się z przykrymi dolegliwościami zarówno ciała jak i ducha. Bóle brzucha, głowy i piersi, rozdrażnienie, płaczliwość, uczucie zmęczenia, obrzmienie, zatrzymywanie się wody w organizmie, to objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Zazwyczaj występują kilka dni przed pojawieniem się okresu i często utrzymują się do jego zakończenia. Dlatego też dni, w których występuje miesiączka nazywane są "trudnymi lub ciężkimi dniami" - uciążliwymi zarówno dla kobiety jak również jej najbliższego otoczenia. Co zrobić aby okres nie zespół nam wakacji lub innych ważnych wydarzeń? Możemy spróbować go przyspieszyć o kilka dni i "mieć to z głowy". Oto kilka naturalnych sposobów.

  • termofor, poduszka elektryczna, gorąca woda, sauna, czerwone wino, herbaty ziołowe
1

Pełny luz

Stres, nerwy, problemy wpływają niekorzystnie na organizm. U kobiet najczęściej objawia się to opóźnieniem miesiączki. Dlatego postawmy na pełen relaks. Starajmy się nie myśleć o kłopotach i skupmy się na przyjemnościach.


2

Rozgrzewanie ciała

Rozgrzewanie ciała Korzystanie z sauny pozwala się zrelaksować oraz poprawia krążenie.

Ciepło relaksuje, ale także poprawia krążenie krwi. Głównie chodzi tu o rozgrzanie dolnych partii ciała: nóg i brzucha. W tym celu możemy wykorzystać termofor lub poduszkę elektryczną. Sprawdza się także metoda babuni, tzn. moczenie nóg w misce z bardzo ciepłą wodą. Polecane są również kąpiele w bardzo ciepłej wodzie z dodatkiem ulubionych aromatów (które dodatkowo pozwolą się odprężyć) lub korzystanie z sauny.


3

Masaże

Masaże mają zrelaksować, odprężyć organizm ale również pobudzić krążenie. Jeśli chodzi o masaż całego ciała, kobieta jest skazana na pomocy innych, ale samodzielnie może zafundować sobie masaż nóg i brzucha. Możemy wykorzystać specjalne przyrządy do masażu lub szorstką gąbkę lub rękawicę. Możemy wykorzystać olejki zapachowe, które wprowadzą nas w błogi nastrój.


4

Wysiłek fizyczny

Wysiłek fizyczny Tradycyjne "brzuszki' to doskonała forma wysiłku fizycznego przyspieszającego okres.

Ciężki wysiłek fizyczny pobudza krążenie, sprzyja usuwaniu nadmiaru wody z organizmu, łagodzi stan napięcia, a także pobudza wydzielanie endorfin, które korzystnie wpływają na samopoczucie. Wysiłek fizyczny, mający za zadanie przyspieszenie okresu, powinien być intensywniejszy od codziennego, tzn. jeśli kobieta na co dzień biega 1 godzinę, to powinna biegać dłużej lub wybrać dodatkową formę aktywności fizycznej. Możemy biegać, ćwiczyć na siłowni, wykonać generalne sprzątanie domu lub prace ogrodowe.


5

Dieta

Dieta Lampka czerwonego wina pozwoli się odprężyć a także pobudzi krążenie.

Przed okresem warto zadbać o odpowiednią dietę, która ułatwi nam przetrwanie tych "ciężkich dni". Ograniczamy spożycie soli, która zatrzymuje wodę w organizmie, przez co kobieta przybiera na wadzie, czuje się ociężale i mało komfortowo. Do menu wprowadzamy więcej produktów bogatych w magnez i wapń - wpływają one korzystnie na system nerwowy, zmniejszając rozdrażnienie i nerwowość.
Czerwone wino pozwoli się odprężyć, zrelaksować a także zadziała rozluźniająco i poprawi krążenie. Nie chodzi tu o upicie się ale o wypicie wieczorem lampki lub dwóch.


6

Herbaty ziołowe

Aby przyspieszyć okres warto sięgnąć po herbaty ziołowe:

  • herbata z dziurawca - działa rozkurczowo (jeśli istnieje podejrzenie ciąży, nie należy stosować)

  • herbata z liści malin - działa rozkurczająco na naczynia krwionośne i macicę

  • herbata z nagietka - działa rozkurczowo, uspokajająco, i relaksująco

  • herbata z czarnej malwy - przyspiesza okres, ale może przedłużać krwawienie (jeśli istnieje podejrzenie ciąży - nie stosować)

  • herbata z liści ruty - działa uspokajająco, przyspiesza okres, ale może on być dłuższy i bardziej obfity (jeśli istnieje podejrzenie ciąży - nie stosować)


7

Porady ogólne

Powyższa porada dotyczy przyspieszenia okresu, a nie jego wywołania.
Każdy organizm ludzki inaczej reaguje na te same bodźce, dlatego herbata ziołowa, lampka wina czy gorąca kąpiel, może u różnych kobiet działać w różny sposób - u jednych przyspieszy okres, a u innych nie.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 18.02.2014

Komentarze