Papryka czerwona i jej właściwości odżywcze

Czerwona papryka to naturalne dobro, w którym kryje się cały zestaw witamin. W zależności od tego, jakiego koloru jest papryka, to posiada ona różne właściwości. Na temat papryki czerwonej, różnych odmian oraz jej plusów i minusów spożywania, możesz dowiedzieć się w poniższej poradzie.

1

Pora na paprykę czerwoną, zieloną, żółtą

Pora na paprykę czerwoną, zieloną, żółtą Papryka czerwona ma najwięcej witaminy A.

Papryka czerwona jest bardzo zdrowa ma dużo witaminy A pośród wszystkich istniejących odmian. Sezon na paprykę czerwoną u nas w Polsce rozpoczyna się jesienią. W późniejszych miesiącach można dostać paprykę czerwoną w sklepach, ale sprowadzana jest z ciepłych krajów. Warto korzystać z niej, ponieważ stanowi żywy vitaral. Zawiera witaminę C, B oraz E, wiele też ma związków mineralnych potas, wapń, żelazo, fosfor, magnez. Papryka czerwona pod względem zawartości witaminy C bije na głowę najkwaśniejszego cytrusa, jakim jest cytryna. I to pięciokrotnie! Jedna papryka czerwona zjedzona dziennie zapewnia 70% zapotrzebowania na witaminę A w organizmie.


2

Potrawy z papryką czerwoną na czele

Potrawy z papryką czerwoną na czele Papryka zielona polecana jest kobietom w ciąży.

Kto nie zna słynnego gulaszu z dodatkiem papryki czerwonej lub kolorowej albo lecza? Nie ma chyba miejsca na świecie, gdzie nieznana jest papryka czerwona. Niezależnie, czy gotowana, smażona, czy duszona, nawet odgrzewana kilkakrotnie nie traci swoich właściwości. Najlepiej smakuje na surowo. Używana jest, jako dodatek do sałatek, czy wypełniania potraw, marynowana w occie, stanowi nieoceniony skarb dla zdrowia.


3

Pozytywne działanie papryki

Pozytywne działanie papryki Mieszaj do sałatek wszystkie kolory papryk.

Na pewno poprawia nastrój. Warzywo to wzmacnia kości i mięśnie. Reguluje ciśnienie i przepływ krwi w żyłach. Najważniejsze jest to, że po niej się w ogóle nie tyje, ma mało kalorii a tak wiele witamin. Poprzez regularne jej jedzenie przyspiesza proces oczyszczania organizmu. Papryka czerwona bogata jest w beta-karoten, który zapewnia dobry wzrok. Również skóra nabiera innego kolorytu i staje się dużo zdrowsza. To serum na młodość, bo zatrzymuje w organizmie proces starzenia się. W papryce zielonej znajduje się kwas foliowy, który niezbędny jest dla kobiet w ciąży. Jest eliksirem młodości, dzięki witaminie E. Z kolei papryka żółta jest również bogata w luteinę, czyli ma dobry wpływ na wzrok. Dobrze działa na wzdęcia i zaparcia. Najlepszym rozwiązaniem, aby dostarczyć wszystkie witaminy jest korzystanie z kolorowych papryk. Ma działanie anty-zawałowe, czyli chroni serce przed zawałem.


4

Ostra papryka czerwona

Ostra papryka czerwona Jedz papryczkę czerwoną, gdy chcesz się odchudzić.

Przede wszystkim dla tych, którzy chcą się odchudzać. Papryka ostra reguluje łaknienie, co wpływa na zmniejszenie zapotrzebowania na jedzenie. Zawarta w ostrej papryce czerwonej kapsaicyna decyduje o jej ostrości lub łagodności. W farmakologii stosowana jest, jako krem i maść przy dolegliwościach skurczowych, mięśniowych, reumatycznych. Papryka posiada silne właściwości rozgrzewające. Przeciwdziała biegunce przy problemach żołądkowych.


5

Papryka nie dla wszystkich

Papryka nie dla wszystkich Najlepsza papryka czerwona smakuje na surowo. Jest słodka i chrupiąca.

Jedzenie papryki w zbyt dużych ilościach może zaszkodzić żołądkowi, uszkodzić nerki lub drogi moczowe. Szczególnie ostrej papryki czerwonej nie powinny jeść małe dzieci oraz ludzie starsi z wrażliwym żołądkiem. Miłośnicy papryczki chilli muszą ją spożywać w ilościach ograniczonych, ponieważ zwiększa się prawdopodobieństwo zachorowania na nowotwór żołądka. Istnieją sposoby na złagodzenie dokuczliwego pieczenia w przełyku po zjedzeniu papryczki. Należy usta wypłukać olejem a nie wodą. Można też wypić mleko lub zjeść lody. Te metody znacznie złagodzą uporczywy ból.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 19.01.2014

Komentarze

ciekawy temat