Jakie są najskuteczniejsze sposoby depilacji włosów?

Depilacja to coś, z czym w ciągu swojego życia styka się większość kobiet i niektórzy mężczyźni. Usuwanie owłosienia bywa czasochłonne i czasem psuje letnie wyjścia na plażę czy wieczory w sukience – szczególnie wtedy, gdy do depilacji używamy golarek, które oferują zadawalające efekty tylko przez dzień lub dwa. Jeśli szukasz bardziej skutecznych metod depilacji, ten artykuł jest dla Ciebie.

1

Depilacja pastą cukrową

Depilacja pastą cukrową

Ta prosta metoda zdobyła ogromną popularność w przeciągu ostatnich lat. Nic dziwnego, gdyż sama metoda jest bezpieczna, prosta i daje stosunkowo długie efekty. Bez włosów możemy obejść się nawet przez 3 tygodnie.Pasta cukrowa to prosty kosmetyk, składający się głównie z podgrzanego cukru oraz soku z cytryny. Samodzielnie możemy bez problemu przygotować ją we własnym domu. Ograniczona liczba składników sprawia, że pasta cukrowa nie uczula i nie podrażnia skóry, co z kolei oznacza, że nawet osoby z alergiami mogą ją stosować przy depilacji.Sama depilacja jest równie prosta, co skład pasty i polega na przykładaniu jej do skóry i przesuwaniu po niej. Do pasty przyklejają się włosy i są usuwane z mieszków włosowych. Wiele osób bardzo chwali sobie tę metodę za to, że jest praktycznie bezbolesna. Co ważne, pasta cukrowa dzięki swoim właściwościom świetnie sprawdzi się przy depilacji każdego miejsca na ciele, w łączności z okolicami bikini czy pachami.Sama pasta jest kosmetykiem naturalnym, w pełni biodegradalnym i bardzo łatwym w przygotowaniu. Na depilację pastą możemy się również udać do gabinetu kosmetyczki, co z resztą jest coraz bardziej popularne w Polsce. Jeśli szukamy metody wyjątkowo niedrogiej, skutecznej i bezpiecznej, depilacja pastą będzie naprawdę dobrym wyborem.


2

Depilacja laserowa

Jeśli szukamy metody wyjątkowo skutecznej, a nawet takiej, która zagwarantuje nam permanentne efekty, rozwiązanie jest tylko jedno i jest nim depilacja laserowa. Depilację taką wykonuje się w gabinecie lekarza medycyny estetycznej. W zależności od gęstości naszego owłosienia sama depilacja może, i najczęściej jest rozłożona w czasie na kilka zabiegów. To z pewnością najkosztowniejsza ze wszystkich dostępnych na rynku metod, jednak również jedyna, która oferuje permanentne efekty.Laser wnika do mieszka włosowego za pomocą melaniny, czyli komórek barwnikowych. Następnie fotony uszkadzają cebulkę włosa, co uniemożliwia jego odrost. Warto wspomnieć, że taką depilację wykonuje się tylko jesienią i zimą, a jest to spowodowane tym, że skóra w czasie kuracji nie może być wystawiona na działanie promieni słonecznych (musimy także zrezygnować z solarium).Skórę do zabiegu powinniśmy odpowiednio przygotować, mianowicie powinna być ona nawilżona i bez podrażnień. Wszelkie infekcje, ranki czy uczulenia będą dyskwalifikowały nas z możliwości wykonania laserowej depilacji. Skóry nie możemy również depilować kremami do depilacji czy depilatorami na miesiąc przed zabiegiem.Szukasz profesjonalnego gabinetu medycyny estetycznej, w którym wykonasz zabieg depilacji laserowej? Sprawdź ofertę https://drmarcinnowak.pl/oferta/depilacja-laserowa-epilacja/.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.05.2021

Komentarze