Jak zmotywować siebie do ćwiczeń i odchudzania?

Wielkimi krokami zbliża się do nas lato, co to dla większości z nas oznacza? Ciepłe dni, sezon na opalanie i biwakowanie, wyjazdy nad wodę, czy to wczasy w jakimś cieplejszym kraju. Każdy z nas marzy by założyć strój kąpielowy i świetnie w nim wyglądać. Jednak po zimowej rozpuście, i leniwym nawykom przybraliśmy kilka centymetrów i waga wskazuje znacznie więcej niż byśmy sobie tego życzyli. I tu pojawia się paradoks, bo nie mamy motywacji by zwiększyć aktywczność fizyczną i kontrolować swoją dietę. Co zatem zrobić by nasza niechęć do odejścia od złych nawyków zamieniła się w przyjemność zdrowego trybu życia?

  • Po pierwsze trzeba uświadomić sobie, co zyskujemy podejmując się ćwiczeń:
  • 1.) Dzięki ćwiczenia wydobywają się, endorfiny szczęścia, po treningu czujemy się zadowoleni, pełni życia.
  • 2.) Prawidłowo wykonane ćwiczenia poprawiają naszą postawę ciała, stabilizują kręgosłup
  • 3.) Obniżenie poziomu cholesterolu
  • 4.) Zmniejsza się ryzyko choroby serca i pojawienia się osteoporozy
  • 5.) Lepiej radzimy sobie ze stresem
  • 6.) Poprawa elastyczności ciała i napięcia mięśni
1

Pozytywne nastawienie

Pozytywne nastawienie

Musimy pozytywnie się nastawić i tym samym zrozumieć, że podejmując się ćwiczeń nie oznacza to, iż od razu musimy podnosić nie wiadomo jak wielkich ciężarów lub od razu biegnąć 10 kilometrów. Możemy zacząć od składów (tzn. przysiadów) wykonując je przy okazji, np. gotowania obiadu lub czekając na wystygnięcie herbaty.


2

Masz czas na wszystko, czego pragniesz

Masz czas na wszystko, czego pragniesz Sala Fitness

Gdy naszą wymówką najczęściej jest proste, nie mam czasu, to zastanów się czy jest to rzeczywiście prawdą?! Jeżeli niektóre czynności wykonujesz codziennie jak np. mycie się, ubieranie, czesanie… to, dla czego ćwiczenia nie mogą mieć w twoim grafiku takiego miejsca? Przecież możesz je wykonać wszędzie! Nie tylko w domu, idąc z dzieckiem na spacer, wracając z pracy nawet podczas oglądania telewizji, zamiast bezczynnie siedzieć możesz np. robić, wykroki,.


3

Cel, powrót do zainteresowań

Wytycz i uświadom sobie twój cel! Nic tak nie motywuje jak cel! Może to być długo terminowy jak np. metamorfoza, mniej centymetrów i kilogramów. A może masz jakieś swoje ukryte marzenia z dzieciństwa? Może kiedyś grałaś w siatkówkę, piłkę ręczną, w koszykówkę, pływałeś a może tańczyłeś lub cokolwiek innego robiłeś i czasami miewasz uczucie, że, szkoda ze to,, zaprzepaściłeś,,? Nie prawda! Nigdy nie jest za późno! Dla przyjemności zapisz się do jakiegoś klubu, lub odnajdź osoby, które tak ja ty chętnie by w coś zagrały, chociażby raz w tygodniu! To na pewno Ci wyjdzie na duży plus i nie koniecznie wiąże się z dużymi wydatkami.


4

Pij dużo wody i jedz pożywne śniadanie

Pij dużo wody i jedz pożywne śniadanie

Jeśli chodzi o zdrową dietę to, gdy zwiększysz aktywność fizyczną swojego ciała to odczujesz zmiany, nie będziesz miał ochoty na, ciężkie, posiłki, bo po nich odczujesz spadek energii. Przejawiający się w niechęci, do czegokolwiek a w szczególności do ćwiczeń. Aby do tego nie dopuścić, zamiast po słodkości lub gazowane i kaloryczne napije się sięgaj po wodę, piją ją jak najczęściej. Nie zapominaj o śniadaniu, które jest najważniejszym posiłkiem dnia, dbaj o to by było pożywne.


5

Nie sięgaj od razu, bo diety takie jak np., mniej 20 kg wciągu miesiąca, bo to bzdura! Po takim dietą kilogramy wrócą podwójnie i nabawisz się tylko efektu, jo-jo,.
Pamiętaj, że człowiek jest stworzony do tego by się poruszać, a stara zasada brzmi ruch to zdrowie!


Przeczytaj teraz:

Galeria

foto foto

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 14.05.2015

Komentarze