Jak zacząć dietę?

Teraz wiele osób, szczególnie kobiet marzy o pięknej sylwetce. Skłaniają nas do bycia chudym gazety, seriale, reklamy...Jak jednak nie dać się zwariować diecie i przy tym móc normalnie funkcjonować? Spróbuję opisać kilka wskazówek ;) Które mam nadzieję będą przydatne :)

1

Zacznijmy od zastanowienia się czy naprawdę musimy schudnąć. Spytajmy się przyjaciółki czy jesteśmy za duże czy nie. Bo to że masz kształtne ciało nie musi oznaczać że jesteś za duża. Moda na chuderlaki przemija i nie warto się katować.

Jeśli jednak mamy za dużo ciałka to warto oczywiście coś z tym zrobić. Pamiętajmy że szybkie odchudzanie powoduje efekt jojo a tego przecież nie chcemy.

Na początku wyznaczmy sobie cele, nie od razu 20 kg bo to nas może zrazić po jakimś czasie, załóżmy na początku 5kg. Do celu idąc małymi kroczkami.

Przyznam że sama byłam niedawno u mojej lekarki prosząc o jakiś lek na odchudzanie. Sama mi powiedziała że są lepsze diety na których nie jestem głodna i jest lepsze samopoczucie.
Np dieta Duckana :)

Mój brat w 10 dni schudł 9 kg i nie chodził głodny. Koleżanka właśnie zaczęła te dietę i po tyg ma -5kg :)
Polecam gorąco !! :)


2

Nie wierzmy w diety cud! W tabletki odchudzające. To daje nam gwarancje jedynie odchudzenia portfela.

Przyjrzyj się temu co jesz, zapisuj to w zeszycie i sama stwierdź czego jest za dużo.

Ilość kalorii dostosujmy do wagi.

http://www.odchudzanie.yoyo.pl/kalkulator_zapotrzebowanie_kaloryczne.htm

Tutaj możemy sprawdzić ile naprawdę potrzebujemy.

Nie zapominaj o ruchu. ;-) Wbrew pozorom zwykłe prace domowe pozwalają spalić kalorię. A więc sprzątaj i chudnij :)

godzina odkurzania to np 315 kcal mniej.

Sama zresztą sprawdź na tym przykładowym kalkulatorze. Wpisz masę ciała, ilość minut czynności i ciesz się czystym mieszkaniem ;)

http://www.odchudzanie.yoyo.pl/kalkulator_spalania_kalorii.htm


3

Samemu ciężko się odchudzać. Są teraz różne strony na, których ludzie z całej Polski się wspierają i doradzają sprawdź tutaj. Nikt Cię tak nie zrozumie jak osoba, która sama obecnie się odchudza i odmawia sobie przyjemności.

Możesz tam prowadzić swój blog na który zaglądać będą inni i oceniać Twoje postępy i wspierać Cię w chwilach kryzysu wiem bo sama tam wracam kiedy nabiorę za dużo ciałka ;)


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 29.07.2010

Komentarze