Jak wzmocnić i uodpornić organizm domowymi sposobami ?

Zbliża się okres zimowy i dlatego w myśl zasady "lepiej zapobiegać niż leczyć" warto wzmocnić swój system odpornościowy. Warto zrobić to domowymi sposobami ,równie skutecznymi co preparaty z apteki ale znacznie tańszymi.

  • siemię lniane, cukier,igły sosnowe, miód, owoce dzikiej róży
1

Mieszanka z siemienia lnianego. Sześć łyżek siemnienia mieszamy z trzema łyżeczkami cukry i taką mieszankę spożywamy trzy razy dziennie po jednej łyżeczce. Działa jak tradycyjny tran.


2

Napój sosnowy. 5 dag świeżych zielonych igieł sosnowych rozcieramy, zalewamy szklanką wrzątku i odstawiamy na trzy godziny w ciemne miejsce. Następnie przecedzamy i słodzimy do smaku /najlepiej miodem/ Pijemy trzy razy dziennie po 0,3 szklanki. Zawiera tyle samo witaminy C co sok z cytryny.


3

Wywar z dzikiej róży. Dwie łyżki drobniutko posiekanych owoców dzikiej róży zalewamy szklanką ciepłej wody i gotujemy na maleńkim ogniu około 5 minut. Odstawiamy do przestygnięcia a następnie przecedzamy na sicie bezpośrednio do szklanki. Owoce na sicie przelewamy wrzątkiem w takiej ilości, by uzyskać szklankę płynu. Pijemy trzy razy dziennie po trzy łyżki.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Wszelkie domowe kuracje należy przeprowadzać ostrożnie i obserwować swój organizm czy nie występuje jakaś reakcja alergiczna.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.11.2011

Komentarze

fajne

Ostatnio zmieniony: 2013-04-12 16:42:11

cenne

Ostatnio zmieniony: 2013-03-04 21:08:43