Jak wyleczyć się z przeziębienia ?

W okresie zimowym niejednemu dokucza przeziębienie. Warto więc, jeśli już nas złapie, wiedzieć, jak szybko się go pozbyć. W tej poradzie pokażę, jak można to zrobić bez drogich lekarstw i stania w kolejkach do lekarza.

  • Czosnek
  • ogórki konserwowe
  • miód
  • herbata
1

Pokrój jak najdrobniej 3 ogórki konserwowe.


2

Przez maszynkę do zgniatania czosnku dwukrotnie zgnieć 2 ząbki czosnku. Czosnek jest naturalnym antybiotykiem, jednak nadużywanie go bądź zjadanie go bez innych składników może doprowadzić do problemów z wątrobą.


3

Wrzuć obydwa składniki do miseczki/pojemniczka.


4

Zalej to wszystko 3 łyżeczkami miodu.


5

Wszystko dokładnie wymieszaj. Zwróć uwagę, by czosnek był w jak najmniejszych skupiskach, równomiernie rozłożony po sałatce.


6

Taka sałatka wystarczy Ci na cały dzień. Nie zjadaj całej naraz, lecz co jakich czas po 2 łyżeczki. Ważne jest to, by popijać sałatkę herbatą z racji tego, że czosnek nie jest tym, co kocha nas żołądek, i bez popitki może to nam przypomnieć.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 17.12.2010

Komentarze

czosnek od zawsze stosowano w przeziębieniach

Ostatnio zmieniony: 2013-04-12 23:19:25

Ciekawy przepis, może kiedyś wypróbuje. oprócz tradycyjnych metod warto też jednak jakieś lekarstwa przyjmować. Jest teraz tyle suplementów zrobionych na bazie naturalnych składników jak immulina, które dobrze działają na organizm i pomagają mu walczyć z chorobami.

Ostatnio zmieniony: 2011-01-13 13:00:27

Dobra porada, jak będę przeziebiony to wypróbuje :D

Ostatnio zmieniony: 2010-12-20 14:19:04