Jak wyleczyć lekkie przeziębienie?

Wielu z nas w przypadku kataru lub lekkiego przeziębienia od razu sięga do domowej apteczki lub, co gorsze, udaje się do lekarza po antybiotyki. Niestety antybiotyki osłabiają naturalną odporność organizmu i przyczyniają się do tego, że przeziębiamy się częściej. Należy zatem zadbać o naturalną ochronę naszego organizmu i uchronić się przed przeziębieniami.

1

Po pierwsze w przypadku przeziębienia należy wygrzać organizm. Od razu gdy czujemy się „niewyraźnie” należy przygotować gorącą herbatę z dodatkiem cytryny i miodu lub soku malinowego oraz okryć się szczelnie kołdrą. Wygrzanie organizmu jest tutaj niezbędne i często (np. mi) pomaga w zupełności.


2

Należy unikać przemęczenia, osłabienia organizmu, ani nie wystawiać go na dodatkowe działania wirusów i bakterii, szczególnie skupisk ludzi kaszlących i kichających oraz niewietrzonych pomieszczeń, bo są one siedliskiem bakterii.


3

Podczas przeziębienia również należy wietrzyć pokój w którym się przebywa, ponieważ staje się on skupiskiem wirusów, których chcemy się pozbyć.


4

Pomocny może okazać się także chrzan oraz czosnek, najlepiej najostrzejszy, dodany w dużej ilości na kanapkę (szczególnie pomaga na ból gardła, wypalając nagromadzone tam drobnoustroje).


5

Należy również dużo pić. Nawadnia to organizm oraz łagodzi np. ból grała. Szczególnie polecam ciepłe napoje – herbata, wywar z lipy, sok malinowy, ciepłe mleko z miodem lub ciepłe zupy (podobno działa także napar z cebuli, jednak nigdy nie próbowałam ;).


6

Na ból gardła może pomóc przepłukanie gardła wywarem z szałwii lub solanki (2 łyżki soli na szklankę ciepłej wody).


7

Uwagi i spostrzeżenia

  • Takie sposoby możemy wykorzystywać maksymalnie 3 dni, po tym, gdy nie dojdzie do poprawy zdrowia należy już udać się do lekarza, bo może to być coś poważniejszego.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 02.12.2012

Komentarze

przydatne
Fajna porada dla lekko zakatarzonych :-) Pozdrawiam i zapraszam do siebie :-)

Ostatnio zmieniony: 2013-05-12 12:54:12

dobre

Ostatnio zmieniony: 2013-01-29 16:28:21

Porada bardzo pożyteczna a szałwia jest znakomita.

Ostatnio zmieniony: 2012-12-05 14:45:22

ciekawa stronka, dzięki :)

Ostatnio zmieniony: 2012-12-04 17:00:01

jest genialna strona ze sposobami na wszystko: http://pogromcymitowmedycznych.pl i do tego, piszą tam też lekarze, więc nie ma się co bać

Ostatnio zmieniony: 2012-12-04 16:55:13