Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne?

Należy zapamiętać , że okulary służą przede wszystkim do ochrony oczu przed słońcem , a dopiero później jako dodatek do stroju .

1

Przede wszystkim należy unikać kupowania okularów przeciwsłonecznych na wszelkiego rodzaju bazarach i małych sklepikach . Tam możemy dostać głównie produkty niskiej jakości o wątpliwych filtrach . Nie należy patrzeć na to że za 10 zł dostaniemy super bajeranckie , duże , modne szkiełka , skoro będą nadawać się do wszystkiego z wyjątkiem noszenia w słoneczny dzień .


2

Kupujemy tylko okulary znanych producentów , których produkty są przebadane i posiadają atesty . To nic , że wydamy trochę więcej za markę . Będziemy mieli przynajmniej pewność , że mamy dobry produkt , który nie uszkodzi nam wzroku . Dobrze jest , gdy płacimy przynajmniej 30 zł za jedną parę szkieł . Warto popatrzeć jakie promieniowanie jest blokowane przez szybki. Dobre okulary maja ochronę 100% przed UVA , UVB , UVC i IR .


3

Okulary posiadają 4 rodzaje przyciemnień
Poziom 1 ( S1 ) - szybki najczęściej przezroczyste , Nadają się do użytkowania w nocy jako ochrona przed np. owadami
Poziom 2 ( S2 ) - szybki najczęściej pomarańczowe lub żółte . Nadają się na pochmurna pogodę
Poziom 3 ( S3 ) - szybki brązowe , szare , niebieskie . Na co dzień , do prowadzenia samochodu , wycieczki itp.
Poziom 4 ( S4 ) - szybki szare . Przeznaczone do używania w górach lub na śniegu . Prowadzenie samochodu w nich jest odradzane .


4

Dopiero po sprawdzeniu tego wszystkiego możemy popatrzeć się na modę i z odpowiednich modeli wybrać pasujące nam okulary .


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Najpierw patrzeć na poziom ochrony , dopiero później na wygląd !

  • Okulary muszą posiadać atest CE


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 26.07.2010

Komentarze