Jak wstawać rano?

Wstawać rano - też masz z tym problemy ? Zdarza Ci się spóźnić do pracy czy na zajęcia, a gdy masz dzień wolny siłą nie można Cie ściągnąć z łóżka? Gdy w końcu uda Ci się wstać masz poczucie straconego czasu ? Nie tylko Ty nie możesz wstać rano, wiele osób ma ten sam problem. Poniżej znajduje kilka porad dzięki którym zaczniesz wstawać rano.

1

Żeby wstać rano musisz być wypoczęty. Człowiek potrzebuje od 6 do 8 godzin snu na dobę. Dokładna ilość snu zależy od wieku i indywidualnych cech organizmu. Kładź się odpowiednio wcześnie i staraj się aby tak było codziennie. Organizm potrzebuje systematyczności do właściwego funkcjonowania.


2

Używaj tradycyjnego budzika bez funkcji drzemki. Wtedy będziesz wiedzieć, że jeżeli zaśniesz, to nic Cie nie obudzi. Możesz używać nawet kilka budzików, rozłożonych w różnych miejscach w pokoju. Czas alarmu ustaw w kilkuminutowych odstępach. Możesz zaopatrzyć się w budzik, do wyłączenia którego trzeba będzie przyczepić element, który wyleciał z urządzenia podczas włączania alarmu. Takie rzeczy można znaleźć na aukcjach internetowych.


3

Zaraz po wstaniu na nogi włącz muzykę i ustaw ją na wysokim poziomie głośności. Dzięki temu mózg szybciej się rozbudzi. Możesz zacząć śpiewać razem z wykonawcami, to wzmocni efekt budzenia.


4

Odsłoń żaluzje lub podnieś rolety, gdy idziesz spać. Dzięki temu, gdy rano będzie się robiło jasno organizm powoli będzie się budził.


5

Tuż przed snem pomyśl sobie o miłych i pozytywnych rzeczach jakie możesz zrobić czy doświadczyć zaraz po przebudzeniu się. Będzie do duża motywacja do podniesienia się z łóżka. Dla jednych może to być wypicie kawy, czy herbaty, włączenie komputera lub telewizora, dla innych patrzenie przez okno na budzące się miasto, zaczerpnięcie świeżego wiosennego powietrza.


6

Chwilę po wstaniu weź prysznic lub przemyj twarz chłodną wodą. Organizm szybko zareaguje na zmiany temperatur.


7

Jeśli dalej nie możesz wstać rano, żadna z wymienionych porad nie pomaga, poproś jednego z domowników aby pomógł Ci w wstaniu. W tym przypadku metod może być wiele.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 09.03.2011

Komentarze

punkt 3 najlepiej działa :).

Ostatnio zmieniony: 2011-03-18 23:59:40

Brrr, wstawanie rano... A tak w ogóle to dobrym sposobem jest mieć małe dziecko w domu :P to zawsze działa

Ostatnio zmieniony: 2011-03-11 14:58:03