Jak wspomóc leczenie trądzik?

Trądzik jest wywoływany przez burze hormonów lub bakterie. Dlatego często spotykamy się z leczeniem hormonalnym przez lekarzy lub antybiotykami zabijającymi bakterie. Jednak nie zawsze to pomaga na stałe albo pomaga tylko na okres brania tabletek. A jak wiadomo nie można całe życie brać hormonów czy antybiotyków. Jednak można samemu to regulować bez tabletek.

1

Hormony – udowodniono że pracę hormonów pobudza, co nie każdy wie, picie mleka krowiego. Ponieważ mleko to zawiera hormon który pobudza ludzki hormon do pracy. Unikajmy więc mleka i jego przetworów, w tym czekolady mlecznej. Mleko wywołuje u wielu ludzi dolegliwości układu pokarmowego związane z nietolerancją laktozy, naturalnego cukru zawartego w mleku. Laktaza, enzym odpowiedzialny za trawienie laktozy, zanika u wielu ludzi po okresie niemowlęcym. Mleko jako substancja czynna biologicznie, zawiera spore ilości sterydowych hormonów, przede wszystkim hormonu wzrostu (IGF-1) oraz dihydrotestosteronu (DHT). Szkodliwy wpływ takiej mieszanki na cerę udowodnił zespół badaczy z Harvardu (Adebamowo CA, Spiegelman D, Berkey CS, Danby W, Rockett HH, Colditz GA, Willet WC, Homes MD). Eksperymenty wykazały korelację między spożyciem a zmianami skórnymi jedynie w przypadku świeżego mleka, śmietany i wytwarzanych z niej kremowych serków, nie stwierdzono natomiast negatywnego wpływu takich produktów mlecznych jak kefir, jogurt czy maślanka. Gdyż są to produkty mleczne sfermentowane i bakterie zawarte w tych produktach wykonały "robotę" za nasz układ trawienny.


2

Bakterie – namnażają się na naszej skórze, warto wiec z nimi walczyć. Jest szeroka gama żeli antybakteryjnych do mycia twarzy jednak one za bardzo wysuszają naskórek co prowadzi do zwiększonej produkcji łoju i zaczyna się błędne koło. Można jednak z nimi walczyć bardziej naturalnymi środkami.

---- Po pierwsze myć twarz szarym mydłem, jest antybakteryjne i tańsze od żeli i nie wysusza tak skóry,

---- po drugie np. w aptekach można kupić srebro koloidalne które jest również antybakteryjne i przemywać lub spryskiwać nim twarz lub inne miejsca ze zmianami trądzikowymi i nie tylko, (polecam również do dezynfekcji ran)

---- po trzecie Ałun mineralny kamień posiadający właściwości bakteriobójcze, ściągające, przeciwzapalne. Może być stosowany zarówno na trądzik, jak i skaleczenia, jak również jako dezodorant gdyż neutralizuje zapachy. Do kupienia w sklepach kosmetycznych.


3

Oczywiście udowodniono również że to co jemy ma wpływ na wygląd naszej skóry, więc należy baczniej przyglądać się temu co spożywamy i unikać ostrych przypraw oraz tłustego jedzenia.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 19.03.2013

Komentarze