Jak walczyć z trądzikiem?

W okresie dojrzewania często pojawiają się problemy skórne. Występują w postaci uporczywego trądziku, który negatywnie wpływa na urodę. Jest to zmartwienie prawie każdego młodego człowieka. Także wówczas, gdy prowadzimy złą dietę żywieniową, przyzwyczajenie do jedzenia fast foodów prowadzi nas na zgubną drogę i kłopot z cerą gotowy. Oczywiście można od czasu do czasu pokusić się na tego rodzaju jedzenie, jednak niech raczej nie wchodzi nam to w nawyk.

  • domowe sposoby to drożdże (doskonałe źródło wit. B6), napar z bratka (oczyszcza organizm, działa przeciwzapalnie)
  • mycie twarzy delikatnymi mydłami, przeznaczonymi do cery wrażliwej
1
żródło: http://www.flickr.com/photos/23927132@N05/3476737788/sizes/m/in/photostream/ żródło: http://www.flickr.com/photos/23927132@N05/3476737788/sizes/m/in/photostream/

Jak leczyć?
Istnieje wiele sposobów na podleczenie, bo nie ma mowy o całkowitym wyleczeniu trądziku, jeżeli robi się to na własną rękę. Najlepiej oceni stan naszej skóry lekarz dermatolog. On stwierdzi, jaka forma leczenia ma być zalecona. Najczęściej są to maści do smarowania punktowego, antybiotyki przy uciążliwych przypadkach czy leczenie za pomocą lasera – ale to bardziej dotyczy skutków trądziku, czyli blizn powstałych po wyciskaniu wągrów. Wtedy na ratunek może przyjść laser.


2

Jak dbać o skórę?
Regularne i zgodne ze wskazówkami lekarza stosowanie przepisanych leków, maści, jak i równolegle dbanie o swoją cerę – daje dobre efekty. Wiele dostępnych na rynku kosmetyków jest produkowanych specjalnie z myślą o młodzieży. Łączą one funkcję leczenia z funkcjami kosmetycznymi: kremy na bazie ziół, łagodzące częstotliwość występowania, specjalne mydła, żele, toniki, mleczka itp.


3

Inne sposoby
Na pewno nie obejdzie się bez wizyty u dermatologa, ale można leczenie tej niewdzięcznej przypadłości wspomóc poprzez stosowanie ziół. Dobre efekty daje ziele bratka trójlistnego, pod wpływem którego bledną zaczerwienienia skóry, a sam trądzik jest znacznie łagodniejszy.


4

Uwagi i spostrzeżenia

  • Ciężkie przypadki trądziku muszą być leczone pod opieką dermatologa.

  • Zastosowanie antybiotyków – tylko na zalecenie lekarza.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 20.09.2010

Komentarze