Jak uprzyjemnić sobie poranki?

Większość z nas niestety nie należy do rannych ptaszków i poranki zawsze kojarzą nam się niezbyt pozytywnie. To bardzo źle, bo nasze poranne nastawienie wpływać będzie na jakoś całego dnia. A wystarczy kilka tricków, by oswoić sobie poranki.

1

Zaraz po przebudzeniu wypij dwie szklanki wody mineralnej. W nocy organizm traci około litra do dwóch płynów. Uzupełnienie ich zaraz po przebudzeniu poprawi równowagę naszego organizmu. Przygotuj sobie wodę przy łóżku, byś mógł napić się jeszcze przed wyjściem z łóżka.


2

Rozciągaj się! Podpatrz swoje psa lub kota i wyciągaj się przed wstaniem z łóżka. Dostarczysz organizmowi więcej tlenu, zwiększy się wydzielanie hormonów szczęścia, a mięśnie szybko będą gotowe do działania na cały dzień. Poświęć ok. 3-5 minut na swobodne rozciąganie się.


3

Na stoliku nocnym postaw flakoniki z olejkami aromatycznymi. Rozpylaj je zaraz po usłyszeniu budzika. Pobudka będzie Ci się mniej drastycznie kojarzyć.


4

Po wstaniu z łóżka znajdź kilka chwil na pozywane nastawienie się. Możesz układać sobie pozytywne zdania w głowie podczas porannej toalety. Upewniaj siebie samego w przekonaniu, że przed Tobą bardzo udany dzień cokolwiek miałoby Cię nie czekać.


5

Przygotuj sobie bezstresowy poranek, bez nerwowego przygotowywania się do wyjścia. Wieczorem, przed snem przygotuj sobie ubranie, dokumenty do pracy, przybory do szkoły czy materiały na studia.


6

Przestań pić kawę lub herbatę na śniadanie. Przestaw się na zieloną herbatę. Jej dobroczynne właściwości zna prawie każdy, a jej dodatkową przewagą jest fakt, że nie odwadnia organizmu tak jak czarna herbata, ani nie zakwasza go jak kawa. Zielona herbata podniesie nam poziom hormonu dobrego nastroju, a to na pewno przydatne na cały czekający nas dzień.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 31.07.2009

Komentarze