Jak uniknąć zmęczenia popołudniem?

Dopada się zmęczenie w godzinach między 13, a 16 twoja wydajność spada. Błąkasz się z pokoju do pokoju i nic ci się nie chce. Zobacz co zrobić, aby takie zmęczenie cię już nigdy nie dopadło.

  • Dobre chęci
1

Zjedz śniadanie, które będzie się składać z białek i tłuszczy. Duża ilość węglowodanów spowoduje, że będziesz aktywnym, ale tylko przez krótki okres czasu. Na twoim talerzu powinny znaleźć się jajka, warzywa, produkty pełnoziarniste. Są to produkty, które zapewnią energie na cały dzień.


2

Miej w pobliżu jakieś owoce, nasze zmęczenie popołudniami jest wywołane spadkiem poziomu cukru we krwi. Zjedzenie ich da ci nowy przypływ energii.


3

Jeżeli dopada się zmęczenie przejdź się na spacer 15 minutowy możesz wziąć ze z sobą swojego pupila. Jeśli nie możesz wyjść bo jest brzydka pogoda wykonaj jakieś ćwiczenia. Może to być skakanie, przysiady, rozciąganie.


4

Ostatecznością może być wypicie filiżanki kawy, lub napoju energetyzującego.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 10.01.2011

Komentarze

Ten owoc to bardzo fajny pomysł :). Zresztą świeże powietrze też działa orzeźwiająco.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-16 11:25:51

Bardzo pomocna porada z jedynym szkopułem którym jest napój energetyzujący. Zdecydowanie kawa jest bardziej wskazana lub wypicie zielonej herbaty parzonej przez 5 min maksymalnie. Z napojów soki przecierane typu Kubuś lub izotoniczne. Energetyzujące zawierają taurynę i wiele innych środków mocno wpływających na nasz organizm. Pozdrawiam

Ostatnio zmieniony: 2011-01-17 15:56:08