Jak szybko wprowadzić się w stan relaksu?

Częstym problemem wielu z nas jest nieumiejętność odpoczywania. Nawet gdy dysponujemy wolnym czasem, nie potrafimy wykorzystać go na odprężenie i zregenerowanie sił. A co dopiero, gdy czasu tego mamy mało… Jednym ze sposobów na szybki relaks jest tzw. „kotwiczenie”.

1

Usiądź na chwilę w miejscu, w którym nikt nie będzie Ci przeszkadzał. Przypomnij sobie chwilę, w której byłeś naprawdę zrelaksowany. Spróbuj przypomnieć sobie, co fizycznie czułeś w tamtym momencie. Prawdopodobnie już teraz poczujesz część tego spokoju, który towarzyszył Ci wtedy.


2

Wybierz dyskretny gest. Może to być złączenie dwóch palców dłoni albo pstryknięcie. Wykonaj go w trakcie realizowania kroku pierwszego. Jest to tzw. „kotwica”.


3

Powtórz kroki 1 i 2 kilkukrotnie w ciągu dnia. Pozwoli Ci to silniej skojarzyć wykonywany gest z odczuwanym stanem.


4

Jeśli masz problem z tak dokładnym przywoływaniem wspomnień, po prostu poczekaj na czas, w którym będziesz odprężony i wykorzystaj go do założenia „kotwicy”.


5

Teraz już możesz w każdej chwili korzystać ze swojej „kotwicy”. Wystarczy, że powtórzysz ten gest w dowolnym momencie, żeby poczuć stan, na który go „zaprogramowałeś”.


6

Być może brzmi to jak magia (sam tak uważam), ale po prostu działa. Korzystaj z sytuacji, w których będziesz czuł się zrelaksowany, do wzmacniania swojej „kotwicy”. Wystarczy wtedy powtórzyć ten gest.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.08.2010

Komentarze