Jak skutecznie wykorzystać odżywcze właściwości orzecha włoskiego?

Orzech włoski to naturalny kosmetyk wykorzystywany w kremach i peelingach, a także szamponach do włosów. Posiada barwnik, który przyciemnia kolor skóry. Używany jest najczęściej w kremach brązujących oraz wykorzystywany jest jako płukanka do włosów w celu farbowania na ciemny kolor, nie używając farb fryzjerskich. O właściwościach odżywczych orzecha włoskiego możesz dowiedzieć się z poniższej porady.

1

Orzech włoski na wrażliwą skórę

Orzech włoski na wrażliwą skórę Kupuj orzechy ze sprawdzonych plantacji.

Orzech włoski ma witaminę E oraz z grupy B, które wpływają na kondycję naszej skóry. Kosmetyki, które są na bazie orzecha włoskiego są przeznaczone do cery wrażliwej z problemami skórnymi. Szczególnie dla cery z tendencją do trądziku, orzech włoski łagodzi takie podrażnienia. Dla wzmocnienia koloru skóry i nadania jej zdrowego wyglądu się stosuje go w kremach i balsamach brązujących do opalania. Łupiny z orzecha dobrze zmielone wykorzystywane są, jako peelingi do złuszczania się naskórka.


2

Orzech włoski na pocące się stopy

Orzech włoski na pocące się stopy Nie trzymaj orzechów włoskich w worku foliowym. (Fot. hisks)

Jeżeli masz problem z poceniem się nóg, to używaj liści z orzecha włoskiego, jako parówki na nogi, wówczas zniknie niemiła przypadłość. Wystarczy tylko przygotować je w garnku i namaczać nogi wieczorem przed spaniem (15 minut dziennie). Dla kobiet to doskonałe serum na młodość, ponieważ działa przeciw się starzeniu skóry.


3

Orzech włoski na ciało

Orzech włoski na ciało W orzechach mogą być pasożyty, sprawdzaj zawsze, co kupiłeś.

Maseczka zrobiona po domowemu z dodatkiem mleka i miodu oraz użyciem orzecha włoskiego może być stosowana na szyję, twarz, dekolt. Wygląd skóry staje się odświeżony a sama skóra robi się naprężona, co zapobiega pojawianiu się zmarszczek.


4

Juglon orzecha zmienia kolor włosów

Juglon orzecha zmienia kolor włosów Orzech włoski dobrze wpływa na kolor włosów. (Fot. alaasafei)

Orzech włoski drobno zgnieciony i zmieszany z ciepłą wodą oraz z oliwą jest idealnym kosmetykiem na włosy. Taką maseczkę nakładamy na włosy i kompres trzymamy około 20-30 minut, potem płuczemy włosy. Pamiętaj orzech farbuje, więc ręcznik też będzie pobrudzony. Juglon jest naturalnym barwnikiem orzecha włoskiego, który pozwoli bez ingerencji farby fryzjerskiej przyciemnić włosy. Robić należy systematycznie płukanki na włosy, aby osiągnąć ciemny kolor.


5

Jedna wada orzecha

Jedna wada orzecha Praż orzechy na patelni, zanim zjesz je.

Wadą orzecha jest jełczenie, co staje się niebezpieczne przy jego spożywaniu. Dlatego lepiej upewnić się przed spożyciem, że kupione orzechy nie są zjełczałe. Tak, jak orzechy mają mnóstwo pozytywnych właściwości, tak zjedzenie zepsutych wszystko to niweluje a może, nawet pogorszyć funkcjonowanie organizmu. Łuskane orzechy powinny być zamknięte w pudełku. Nie trzymajmy orzechów na kilogramy w siatkach, czy workach foliowych. Najczęściej zagnieżdżają się w nich larwy moli spożywczych. Najlepiej kupować orzechy w małych ilościach, ale ze sprawdzonych i ekologicznych upraw. Dobrze smakują prażone na patelni i są jeszcze zdrowsze.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 04.01.2014

Komentarze

fajny temat