Jak skutecznie wykorzystać lecznicze właściwości orzecha włoskiego?

Orzech włoski i jego właściwości lecznicze zostały odkryte już w starożytności. Ze względu na swoją strukturę orzech włoski w budowie przypomina mózg człowieka i określany jest jako żywność mózgu. Niweluje stres i poprawia humor. Sam możesz być zaskoczony, ile dobra jest w orzechu włoskim. O tym, że orzech ma wiele zalet możesz się dowiedzieć z poniższej porady.

1

Orzechy włoskie poprawiają pamięć

Orzechy włoskie poprawiają pamięć Orzech włoski naturalne dobro.

Czy przemawia do Ciebie fakt, że zjedzona garść orzechów włoskich każdego dnia będzie oddziaływać bardzo korzystnie na pracę Twojego mózgu? Dobra wiadomość dla tych, co muszą się ciągle uczyć. Orzechy włoskie poprawiają pamięć i koncentrację, ponieważ zawierają dużo fosforu, żelaza, wapnia, potasu, magnezu i cynku. Jedz dziennie ich garść a problem z nauką sam zniknie.


2

Orzech włoski dobry na serce

Orzech włoski dobry na serce Mamy orzechy włoskie na wyciągnięcie ręki. Wystarczy dziennie spożywać około 7 sztuk, aby odczuć ich lecznicze właściwości.

Twoje serce też zostanie odpowiednio wzmocnione poprzez kwas linolenowy, w którym zawarty jest kwas Omega 3. Każdy lekarz to potwierdzi, że orzechy włoskie są bardzo zdrowe. Dzięki leczniczym właściwościom orzechów włoskich w mniejszym stopniu jesteś narażony na zawał serca.


3

Orzechy włoskie a waga

Orzechy włoskie a waga Poprawia koncetrację. Orzech włoski jest źródłem witamin.

Panuje nieuzasadniona obawa przed tym, że orzechy włoskie powodują przyrost masy ciała. Zawierają one dużą ilość błonnika, który odpowiada za prawidłowe trawienie. Obniżają, a nawet likwidują zły cholesterol, zmniejszają tendencję do powstawania zakrzepów w żyłach. Badania potwierdzają, że osoby, które regularnie jedzą dwa razy w tygodniu zalecaną dawkę orzechów włoskich (dzienna dawka wynosi około 7 sztuk) nie mają problemu z wagą. Natomiast bardziej na zwiększenie masy ciała są narażone osoby, które nie korzystają w ogóle z naturalnych zalet orzechów włoskich. Pamiętaj, aby nie przesadzić z jedzeniem ich, maksymalna, dzienna porcja, to siedem orzechów włoskich.


4

Orzech włoski dobry na żołądek

Orzech włoski dobry na żołądek Jedz często orzechy włoskie.

Dla osób cierpiących na zaparcia orzech włoski jest wskazany, jako środek przeczyszczający. Dobrze też wpływa na przemianę materii w organizmie. Korzystne ma działanie na pracę wątroby. Stosowany jest, jako napar na zaburzenia związane z trawieniem. Picie naparu z orzecha włoskiego oczyszcza krew i stosuje się go przy leczeniu cukrzycy oraz żółtaczki. Wszelkie zatrucia pokarmowe możemy pozbyć się poprzez picie nalewki alkoholowej na bazie orzecha włoskiego. Zbawienne ma działanie przy biegunce.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 27.12.2013

Komentarze