Jak się nie dać wiosennemu przesileniu?

Małymi krokami nadchodzi wiosna, a z nią wiosenne przesilenie. Co robić, aby nie czuć się w tym okresie źle?

1

Wysypiaj się. Sen (około 8 godzin na dobę) ma bardzo wielkie znaczenie w tym okresie. Dzięki niemu jesteśmy wypoczęci i mamy więcej energii. Podczas snu organizm regeneruje się i odpręża.


2

Zachowaj zdrową dietę. Jedz 5-6 razy dziennie mniejsze porcje. Teraz tym bardziej przydatne będą warzywa i owoce oraz wszelkiego rodzaju kasze. Dzięki diecie ciało będzie miało więcej energii, a Ty przy okazji możesz zrzucić zbędne kilogramy, co poprawi także Twoją kondycję psychiczną. Pij do tego dużo wody, ale tylko wtedy gdy czujesz pragnienie - nic na siłę.


3

Uprawiaj sport. Jakikolwiek wysiłek fizyczny prowadzi do lepszego samopoczucia i zwiększenia chęci działania. Na początku będzie trudno, ale systematyczne ćwiczenia po niedługim czasie przyniosą oczekiwany efekt. Możesz biegać, uprawiać nordic walking, spacerować albo po prostu ćwiczyć w domu. Pół godziny dziennie wystarczy, żeby poczuć się lepiej.


4

Spotykaj się z przyjaciółmi, chodź na randki, do kina albo na kręgle. Ważne jest, żeby nie siedzieć w domu i nie popaść w stan melancholijnej zadumy. Spotkania z ludźmi działają orzeźwiająco, dodają energii i wprawiają w dobry nastrój.


5

Zorganizuj sobie czas wieczorami. Może to być spotkanie z przyjaciółką przy winie (z kolegami przy piwie), kolacja z mężem (żoną), samotny wieczór z dobrą książką i herbatą albo wizyta u kosmetyczki (na siłowni). Zrób coś co sprawia Ci przyjemność, co lubisz.


Przeczytaj teraz:

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.02.2011

Komentarze

Areczek, chodziło mi o tą fazę przejściową pomiędzy zimą a wiosną, kiedy jeszcze nie jest zielono, ale brudno po zimie i szaro. Zmienia się też wtedy pogoda (i ciśnienie...mnie np często boli wtedy głowa) no i jakoś tak człowiek się czuje średnio wtedy.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-12 18:00:21

Porada na czasie. Przyda się :)

Ostatnio zmieniony: 2011-03-12 17:10:37

hmm właśnie wiosna to jest wesoła pora w której niema się czym martwić a przyroda budzi się do życia :D.

Ostatnio zmieniony: 2011-03-11 23:32:14