Jak się kochać, żeby zajść w ciążę?

To oczywiste, że aby zajść w ciążę, należy się kochać wtedy, gdy kobieta jest płodna. Jednak poza tym istnieje jeszcze szereg czynników, które wzmagają płodność i ułatwiają zapłodnienie. Po pierwsze należy odpowiednio wcześnie odstawić środki antykoncepcyjne. Następnie trzeba określić dni płodne. Wreszcie warto zaznajomić się z takimi pozycjami, które ułatwiają plemnikom wniknięcie do komórki jajowej.

  • pragnienie powiększenia rodziny :)
1

To oczywiste, że podczas starań o dziecko należy odstawić antykoncepcję. Jednak tych starań nie należy rozpoczynać od razu po zrezygnowaniu z hormonalnych środków zapobiegających ciąży (pigułek, zastrzyków czy wkładek wewnąrzmacicznych). Chodzi o to, aby w organizmie kobiety powrócił naturalny cykl przemian hormonalnych. Organizm musi mieć trochę czasu na to, aby uregulowała się w nim gospodarka hormonalna już bez udziału hormonów syntetycznych. Okres czasu, jaki powinien upłynąć od odstawienia hormonalnych środków antykoncepcyjnych do rozpoczęcia starań o dziecko wynosi od dwóch do sześciu miesięcy. Czas ten jest uzależniony od rodzaju stosowanej metody antykoncepcyjnej. Należy go uzgodnić z ginekologiem.


2

Aby obliczyć dni płodne kobieta musi nauczyć się rozpoznawać objawy owulacji. Należy uważnie obserwować cykl miesięczny - optymalny dzień na zapłodnienie to czternasty dzień przed wystąpieniem krwawienia miesięcznego. Dotyczy to jednak tylko tych kobiet, które mają bardzo regularne miesiączki. O owulacji świadczy też wystąpienie gęstego, lepkiego śluzu i zwiększenie wilgotności pochwy, a także skok temperatury ciała o 2-4 kreski. Temperaturę należy mierzyć codziennie rano przed wstaniem z łózka i koniecznie na czczo. Inne objawy owulacji to ból jajników odczuwany jako ból w podbrzuszu po lewej lub prawej stronie, napięcie piersi i zwiększona wrażliwość brodawek sutkowych.


3

Zadbajcie o to, aby stosunek odbył się jak najbliżej dnia owulacji - najlepiej tuż przed nią lub w jej trakcie. Warto wiedzieć, ze kilkudniowa abstynencja seksualna poprawia parametry męskiego nasienia, a tym samym ułatwia zapłodnienie. Dlatego dobrze byłoby, jeśli powstrzymacie się od uprawiania seksu przez 2 lub trzy dni, które poprzedzają kobiecy okres płodny.


4

Odpowiednia pozycja podczas stosunku może ułatwić plemnikom dotarcie do komórki jajowej. Dla osób starających się o dziecko sprzyjające pozycje to takie, które wymagają głębokiej penetracji, gdy nasienie jest wstrzykiwane bezpośrednio na szyjkę macicy. Oto pozycje sprzyjające zapłonieniu:
- klasyczna, w której kobieta leży na plecach, a uniesionymi nogami obejmuje biodra partnera;
- kowadełko: kobieta leży na plecach z kolanami przyciągniętymi do swojej klatki piersiowej. Jej stopy są oparte na ramionach partnera;
- kolankowo-łokciowa: oboje partnerzy klęczą na kolanach, kobieta opiera się na łokciach lub dłoniach, mężczyzna klęczy za nią obejmując jej biodra dłońmi;
- na brzegu łóżka: kobieta leży na plecach tak, ze jej pośladki znajdują się na brzegu łóżka. Mężczyzna klęczy lub stoi przed nią.


5

Aby dodatkowo wzmocnić szansę napoczęcie, kobieta powinna po stosunku poleżeć 10-15 minut z nogami uniesionymi w górę, np. opartymi o ścianę. Dzięki temu nasienie dłużej pozostanie w szyjce macicy.


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 22.07.2009

Komentarze

:)

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 09:40:42

Tuż po odstawieniu pigułek /w ciągu pierwszego miesiąca/ gospodarka hormonalna kobiety "wariuje" i bardzo często kobieta zachodzi w ciążę mnogą /bliźniaczą lub trojaczą/ - tak powiedział lekarz mojej kuzynce kiedy urodziła trojaczki a w rodzinie jej i jej męża nigdy nie było nawet bliźniąt.

Ostatnio zmieniony: 2011-12-15 23:34:01

Ad 1. Hormony z pigułki są na bieżąco usuwane z ciała. Największa szansa na poczęcie jest przy pierwszych jajeczkowaniach po poczęciu. Ten efekt jest na tyle silny, że niektórzy ginekolodzy wykorzystują go do leczenia niepłodności. Dziecko poczęte zaraz po odstawieniu pigułki nie jest narażone bardziej na defekty.

Ostatnio zmieniony: 2010-08-27 08:22:51