Jak schudnąć po świętach?

Musisz stracić trochę na wadze? Jeżeli przesadziłeś/aś trochę z jedzeniem podczas ostatnich świąt (co nam polakom zdarza się nie rzadko;) zapewne zastanawiasz się, jak szybko stracić te niechciane kilka kilogramów (centymetrów). Szczęśliwie dla Ciebie, wprowadzają niewielkie zmiany w diecie oraz dodając trochę wysiłku fizycznego do naszej dziennej rutyny przywróci Ci wcześniejszy wygląd i samopoczucie:) Poniżej znajdziesz kilka sposobów na to, jak schudnąć po świętach.

  • Silna wola i samozaparcie przez pierwsze kilka dni.
1
Smukła talia Smukła talia

Sporządź konkretny cel dotyczący zrzucenia wagi i napisz go na kartce. Dołącz do niego zdjęcie, najlepiej takie na którym jesteś o kilka kilogramów młodszy/a :) Twój cel może opierać się na tym ilu kilogramów się pozbędziesz, ile razy podciągniesz się na drążku czy ile kilometrów chcesz jednorazowo przebiec. Ważne aby dokładnie wizualizować sobie końcowe efekty.


2
Słodkości Słodkości

Pozbądź się kuszących świątecznych smakołyków. Możesz np. zaprosić znajomych na kawę i ciasto. Jeżeli zamierzasz zrzucić kilka kilogramów takie pokusy musisz dusić już w zalążku. Zatrzymaj sobie owoce i inne zdrowe jedzenie jak surówki.


3
Owoce i warzywa Owoce i warzywa

Kup jedzenie które pomoże Ci tracić kilogramy nie odmawiając sobie przy tym jedzenia. Kupuj różne świeże owoce i warzywa, świeże mięso, różnego rodzaju orzechy, 'dobre' tłuszcze i ziarna. Z takich produktów przygotujesz zdrowe i smaczne posiłki, zamiast tych codziennych, zapewne tłustszych lub o mniejsze zawartości witamin.


4
Wysiłek fizyczny Wysiłek fizyczny

Jeżeli chcesz szybciej schudnąć, ćwicz codziennie lub co najmniej 3 razy w tygodniu, nawet jeżeli zaczynasz od zwykłego dłuższego spaceru po okolicy. Pracuj cały czas nad swoją wytrzymałością, wydłużając lub zmieniając spacer w trucht a później w bieg lub zwiększaj intensywność ćwiczeń na siłowni. Pamiętaj aby ćwiczyć co najmniej 25min gdyż dopiero wtedy nasz organizm zamiast się tylko pocić spala zbędne kalorie.


5

Uwagi i spostrzeżenia

  • Zobacz też:

  • http://www.zaradni.pl/porada/1485,jak_cwiczyc_w_domu

  • http://www.zaradni.pl/porada/1403,jak_schudnac_w_udach

  • http://www.zaradni.pl/porada/1328,jak_biegac_zeby_schudnac


Przeczytaj teraz:

Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 15.08.2010

Komentarze

silna wola to podstawa

Ostatnio zmieniony: 2013-01-22 19:27:07

Chyba najgorzej z tą silną wolą:)

Ostatnio zmieniony: 2012-12-16 09:57:22

najlepiej się nie przejadać. . .. . ..

Ostatnio zmieniony: 2012-11-21 16:16:43

Święta niedługo ;) Będę stosował tym razem (co roku to mówię) :)

Ostatnio zmieniony: 2012-10-27 02:50:28