Jak rzucić palenie?

To pytanie zadaje sobie chyba każdy palacz. Mi udało się rzucić palenie dopiero za siódmym razem. Próbowałem wielu metod od tabletek po książki mające mi pomóc w rzuceniu palenia. O tym, że palenie jest niezdrowe oraz rujnuje nasze domowe finanse wie chyba każdy. Bardzo bym chciał, żeby paliło mniej osób dlatego przedstawię wam kilka rad, które mogą się okazać się pomocne przy rzucaniu palenia. Zapraszam do lektury.

  • Silna wola, motywacja
1

Najważniejsze musisz być zdeterminowany, do rzucenia palenia. Po każdej porażce próbujesz kolejny raz. Zgodnie z zasadą, że można przegrywać bitwy ale nigdy wojny.


2

Nie zrażaj się jeśli zapalisz papierosa odczekaj parę dni i spróbuj ponownie. Porażki to nic strasznego.


3

"Nie ma czegoś takiego jak tylko jeden papieros" zdanie powtarzane tysiące razy ale ważne. Naprawdę nie istnieje coś takiego jak jeden papieros. Wszystkie moje poprzednie próby rzucenia palenia niweczył zawsze ten tylko 'jeden' papieros. Dlatego zapamiętaj jeden papieros nie istnieje.


4

Nie bój się przytyć. Łatwiej stracić wagę niż rzucić palenie.


5

Szukaj pozytywnych aspektów niepalenia. Nigdy negatywnych bo one nie istnieją.


6

Będziesz atrakcyjniejszy/sza po przestaniu palenia. Twoja cera, oddech, oraz kolor zębów znacznie się poprawi.


7

Pamiętaj, że najgorsze są pierwsze dni bez papierosa potem jest już znacznie łatwiej. U mnie nasilone objawy trwały cztery dni.


8

Aktywność fizyczna pomaga zapomnieć o papierosie szczególnie przez pierwsze dni po odstawieniu papierosów.


9

Sen to nasz najlepszy przyjaciel. Największy głód nikotynowy najlepiej przespać np. odstawiając papierosy trzy godziny przed snem. Śpiąc następnie do południa.


10

Pochwal się wszystkim znajomym, że już nie palisz. Niektórzy będą Cię wspierać inni namawiać do papierosa, ale im dłużej wytrzymasz tym bardziej będą Ci zazdrości.


Galeria

zdjęcie
zdjęcie

Dodaj komentarz

  1. Zaloguj się:
  1. 05.01.2013

Komentarze

cenne wskazówki

Ostatnio zmieniony: 2013-02-27 17:23:17